Kikapott az FK a KSE-től

Az utolsó másodpercekben szen­vedett egygólos vereséget az FK Szé­kelyudvarhely terem­lab­da­rúgó-csapata a román baj­nokság 17. fordulójában a Kéz­di­vá­sárhelyi KSE-től. A játék alapján inkább a döntetlen lett volna igazságos, de a vereségért csak saját magát okolhatja az udvarhelyi alakulat. [caption id="attachment_22923" align="aligncenter" width="620"]Sepsi után Kézdit sem tudták legyőzni az udvarhelyiek Sepsi után Kézdit sem tudták legyőzni az udvarhelyiek[/caption] Negyedik tavaszi mérkőzésén második vereségét könyvelhette el az FK Szé­kely­udvarhely terem­lab­da­rú­gó-csapata a román élvonalban. Ezúttal hazai pályán kellett fejet hajtsanak Jakab Zoltán tanítványai a spanyolokkal teletűzdelt Kéz­di­vásárhelyi KSE-től. A székelyföldi rangadó kiegyensúlyozott játékot hozott. Az első félidőben Jakab Zoltán tanítványai két alkalommal is megszerezték a vezetést, de a ven­dégek egyenlíteni tudtak. A második félidő újabb hazai góllal kezdődött, de arra a KSE kettővel válaszolt. A hazaiak trénere mindent bevetett az egyenlítés érdekében. Klein helyére mezőnyjátékos jött, aminek három perccel a vége előtt lett meg az eredménye, amikor Szécsi egyenlített. Nem sokkal később Szőcs László a vezető gólt is megszerezhette volna, miután a KSE-nek kigyűltek a szabálytalanságai, de a válogatott játékos a kapufát találta el. A kihagyott büntető pár másodperccel a vége előtt ütött vissza, amikor Lutumba lógott meg szemtől szembe Kliennel, akit becsapott, és megszerezte a győzelmet a vendégeknek. Eredmény Székelyudvarhelyi FK – Kézdivásárhelyi KSE 4–5 (2–2). Gólszerzők: Szécsi (1., 37.), Dániel R. (10.), Szabó Zs. (23.), illetve Gazda (2., 27.), Amador (14.), Igor (31.), Lutumba (40.). Darvas Attila