Kettős csíki siker

A Csíkszeredai Sportklub két győzelemmel kezdte a 2017/2018-as idényben a hazai női jégkorongbajnokságot. A Sándor Ibolya által edzett gárda kilenc gólt lőtt bukaresti ellenfelének, amely csak egyszer örülhetett a hétvégi meccsek során. [caption id="attachment_59171" align="aligncenter" width="1000"] Kilenc gólt lőttek két meccsen a csíki lányok Fotó: László F. Csaba[/caption] Majdnem teljesen üres lelátók előtt kezdődött el a hazai női jégkorongbajnokság. A kétcsapatos pontvadászatban évek óta a Csíkszeredai Sportklub és a Bukaresti ISK-Triumf érdekelt, gyakorlatilag a két csapat tartja életben a román női hokibajnokságot. Noha eredetileg tizennyolc mérkőzést írt ki a hazai szakszövetség, az első kettős fordulót törölték, így a 2017/2018-as idényben először szombaton este lépett jégre hivatalos meccsen a két csapat, tegnap délután pedig a második összecsapásra is sor került a Vákár Lajos Műjégpályán. Egyébként az előző évekhez hasonlóan idén is Csíkszereda lesz a házigazdája minden bajnoki meccsnek. Szombaton egy kesztyűnyi góllal – öt találattal – zárták a meccset a csíkiak, két harmad után 4–0-ra vezetett a Sportklub, az utolsó felvonás végén a fővárosiak kapuslehozatallal próbálták megszerezni a bajnoki idény első ISK-Triumfos gólját, ám ez nem sikerült, hiszen Sándor Ibolya tanítványai voltak eredményesek. Ami nem jött össze szombaton, az összejött a tegnap délelőtt: az ISK-Triumf is gólt ért el, méghozzá az utolsó harmadban. Igaz, akkor már megnyugtató volt a csíki fölény. Eredmény: Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti ISK-Triumf 5–0 és 4–1. A gólszerzők: Adorján Katalin 3, Popescu Magdolna 2, Miklós Emőke 2, Bálint Hanga, Iuga Diana, illetve Oprea Alina. Kopacz Gyula