Kétszer is dobogón a csíki ralisok

Nemcsak az ellenfelekkel, a technikai problémákkal is meg kellett küzdjenek a csíki ralisok Bákóban. A Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre páros összetettben a 13., az elsőkerék-meghajtású autók kategóriájában a 7., az 5-ös géposztályban a második helyen, míg a BCR Rally Team tagjaként a második helyen fejezték be a Moldva Ralit. A győzelmet Szabó Gergő szerezte meg Keleti Edwin és Bogdan Mariºca előtt. [caption id="attachment_31745" align="aligncenter" width="620"]A problémák ellenére két második helyet szereztek a csíkiak Fotó: Balázs Attila / rallyphoto.ro A problémák ellenére két második helyet szereztek a csíkiak Fotó: Balázs Attila / rallyphoto.ro[/caption] Rengeteg problémával küzdött a Moldva Ralin a Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre páros, ennek ellenére a csíki kettős két kategóriában is dobogón zárt. A hazai ralibajnokság ötödik futamát Szabó Gergő nyerte meg, miután az ötödik szelektíven az addigi éllovas Dan Gârtofan felborította Skoda Fabia R5-ös versenygépét, valamint a vezető helyet megöröklő Bogdan Marișca is technikai gondokkal küzdött, végül a kolozsvári harmadikként fejezte be a viadalt a magyar és Keleti előtt. Por, gondok A csíki ralisok optimistán kezdték a versenyt, de már az első szelektív végén a technika megtréfálta. – Pénteken az első szelektív közepén elment az autóból a turbónyomás, így a második szakaszon is gyengébben teljesített a motor. A szervizparkban a hibát helyrehoztuk, majd a harmadik szakaszon két kilométer után kettes fokozatban maradt a váltó, így a negyedik szelektíven is kínlódtunk. A nap utolsó három szelektívjén aztán minden jól ment – mondta lapunknak az első napot összefoglalta Teslovan Adrian. – Habár nagyon porosak voltak a pályák és néhol csúsztunk is emiatt, azt hiszem, a pénteki napot a gondok ellenére jól zártuk – tette hozzá a csíki páros navigátora, Cseh Vajk Imre. A szervizparkban kijavították a TACsI Evót – a csíkiak versenygépét –, ám szombaton is megtréfálta őket a technika. – A második nap első szelektívjén megállt az autó LCD-kijelzője, így a kocsiról semmit nem tudtunk. Csak találgattuk a vízhőmérsékletet, az olajnyomást és ami a legfontosabb, a sebességi fokozatokat. Mivel szekvenciális váltó van a kocsin, csak a hátramenet és az 1-es sebesség mechanikus kapcsolásos, a többi félig elektronikusan kapcsolható, így csak sejtettük, hogy hányas fokozatban van a kocsi – mondta Cseh Vajk Imre. A helyszínen nem tudták a szakemberek orvosolni a problémát, sőt a 11. szakasz elején újabb gondok adódtak. – Egyszerűen nem akart üresből a váltó megmozdulni. A másodpilótám segítségével nehezen, de végül egyesbe tettük a váltót, innen kezdve nem volt hátramenetünk és várakozásoknál úgy állítottuk meg a motort, hogy egyszerűen lefullasztottuk – mondta Teslovan Adrian. Közvetlen ellenfelük, a Bákó Rali főszervezője, Adrian Răspopa eközben gond nélkül versenyezve nyerte meg az 5-ös géposztályt és az elsőkerék-meghajtású autók csoportját, ennek ellenére a csíkiak elégedetten távoztak Mojnyestről. – Értékes pontokat szereztünk minden kategóriában, ahol szerepeltünk, csapatban és az 5-ös géposztályban a második helyen zártunk, és sikerült immár az autó beállításait is jól eltalálni. A pályák ugyan rövidek voltak, de a portól eltekintve remek minőségűek, technikásak, szóval olyanok, amelyeken szeretünk menni – mondta Cseh Vajk Imre. Átdizájnolt autók Több pilóta is kiesett a Moldva Ralin, de volt olyan, aki borulás után folytatta a viadalt. Dan Gârtofan négy szelektív után 21 másodperccel vezetett Marișca és 40-nel Szabó előtt, amikor egy kanyarban kicsúszott és az árokba borult. Szombaton az első Norbert Maior is összetörte Dacia Sandero versenygépét, a sepsiszentgyörgyi Szabó Csongor Suzuki Swiftjének első kereke törött ki egy nagyobb kő miatt, míg a bajnokságban leglátványosabban versenyző Ábrahám Thomas is árokba hajtott, sajnos egy olyan helyen, ahol nem volt néző, így nem tudta a kombi Mitsubishit visszaterelni az útra. Radu Luca szerencsésebb volt, miután jobb oldalára borította a Dacia Sanderót, sikerült az átdizájnolt autóval befejeznie a versenyt. Pontszerzők A hazai bajnokság ötödik futamának, a Bákó Ralinak a pontszerzői: összetett: 1. Szabó Gergő (Citroën DS3 R5), 2. Keleti Edwin (Mitsubishi Lancer EVO 10), 3. Bogdan Marișca (Ford Fiesta R5), 4. Florin Tincescu (Subaru Impreza), 5. Adrian Răspopa (Citroën DS3 R3T), 6. Juhos Zoltán (Ford Fiesta R5), 7. Raul Badiu (Dacia Logan), 8. Mihai Manole (Peugeot 208 R2), 9. Radu Necula, 10. Alexandru Ardelean (mindketten Suzuki Swift), …13. Teslovan Adrian / Cseh Vajk Imre (Citroën DS3). A 2-es géposztályt Szabó Gergő, a 3-ast Keleti Edwin, a 7-es Mihai Manole, a 9-est Raul Badiu, a 11-est Dragoș Dinu (Mitsubishi Lancer EVO 8), a 13-ast Petru Constantinescu (Renault 12 Gor­dini), az 5-öst Adrian Răspopa nyerte a Teslovan / Cseh páros előtt. Csapatban a Szeben Racing Team diadalmaskodott a BCR Rally Team és a Napoca Rally Academy előtt. Kopacz Gyula