Két viadalt rendeztek

Szombaton az esős idő ellenére népes részvétel mellett rendezték meg Csíkszeredában és környékén az országúti kerékpáros Junior-kupa harmadik versenyét és az országos gyerekbajnokságot. A viadalon 46 sportoló vett részt. [caption id="attachment_12544" align="aligncenter" width="717"]Az eső ellenére közel félszázan vettek részt a két csíkszeredai versenyen Fotó: László róbert Az eső ellenére közel félszázan vettek részt a két csíkszeredai versenyen Fotó: László róbert[/caption] Csíkszereda és környéke adott otthont az országúti kerékpáros Junior-kupa harmadik versenyének, illetve az országos gyerekbajnokságnak. A rossz – esős – idő ellenére népes mezőny vállalta a megmérettetést. A Junior-kupát a csíkszeredai Intersport SK szervezte, a háromfordulós bajnokságban közel félszáz résztvevő kapcsolódott be. Júniusban 41, júliusban 30, a tegnapi versenyen pedig 46 sportoló indult, utóbbi viadal az Európai Mobilitási Hét keretében zajlott. A kisebb kategóriában indulók az Unió, a Galamb, a Szentlélek, a Nyárfa, a Venczel József és a Fennsík utcában kialakított pályán köröztek, a nagyobbak a városi pálya mellett, a Csíkszereda és Csíkbánkfalva közötti 123B megyei úton is kerekeztek. Junior-kupa, eredmények D1 kategória (5-6 évesek): fiúk: 1. Ferencz Ábel, 2. Miklós Balázs, 3. Ceontea Victor; lányok: 1. Bertóti Kata. A Junior-kupát Ceontea Victor és Bertóti Kata nyerte. D2 kategória (7-8 évesek): fiúk: 1. Gál Ákos, 2. Despu Cristian; lányok: 1. Ferencz Dorottya, 2. Tamás Boróka, 3. Gráncsa Olga Klára. A Junior-kupát Gál Ákos és Ferencz Dorottya nyerte. C kategória (9-10 évesek): fiúk: 1. Novák Edmond, 2. Fogas Oszkár, 3. Balló Árpád; lányok: 1. Gál Dorottya, 2. Csiszer Maya Zsófia, 3. Tamás Csalka. A Junior-kupát Novák Edmond és Gál Dorottya nyerte. B kategória (11-12 évesek): fiúk: 1. Novák Eduárd, 2. Harasim Mihnea, 3. Szekeres Árpád Áron; lányok: 1. László Kamilla, 2. Szakács Ágnes. A Junior-kupát Novák Eduárd és László Kamilla nyerte. A kategória (13-14 évesek): 1. Pescaru Patrick, 2. Csató Ákos, 3. Bocskor Bálint. A Junior-kupát Csató Ákos nyerte. Kadétok (15-16 évesek): fiúk: 1. András Potsa Péter, 2. Rab Andor, 3. Vlad Valentin Pîntea; lányok: 1. Kubat Karina. A Junior-kupát András Potsa Péter és Kubat Karina nyerte. Ifjúságiak (17-18 évesek): 1. Dima Emil, 2. Băbăiţă Mihai, 3. László Péter. A Junior-kupát Băbăiţă Mihai nyerte. Gyerek országos bajnokság: D2 kategória: 1. Ferencz Dorottya. C kategória: 1. Novák Edmond. B kategória: fiúk: 1. Novák Eduárd, 2. Harasim Mihnea, 3. Szekeres Árpád Áron; lányok: 1. László Kamilla. A kategória 1. Pescaru Patrick, 2. Csató Ákos, 3. Bocskor Bálint. A Junior-kupa és az országos gyerekbajnokság támogatói: Tusnád Ásványvíz Rt., Csíkszereda Polgármesteri Hivatala, Hargita Megye Tanácsa, Bellotto, Kerékvár, Vorfor, PolgárTárs Alapítvány, Novák Cukrászda, Román Kerékpáros Szövetség. Kopacz Gyula