Két viadallal zárult az idény: Szibériában versenyeztek a csíki tájfutók

A szibériai Hanti-Manszijszk és környéke adott otthont a sítájfutók Európa-bajnokságának, a viadal egyben az idei világkupa-sorozat utolsó állomása volt. A román válogatott tagjaként három csíkszeredai sportoló vett részt a viadalon, mi több, a váltók versenyén a csíki különítmény az ország eddigi legjobb eredményét érte el. A váltók versenyében Csúcs Klaus, Suciu Simion és Szép Zoltán Románia eddigi legjobb eredményét érte el a kontinensviadalon A szibériai Hanti-Man­szij­szkban tartották meg az elmúlt héten a sítájfutók Európa-bajnokságát, amely egyben az idei világkupa-sorozat utolsó állomása volt. A versenyen három kontinens tizennégy országának közel száz sportolója állt rajthoz, közöttük a román válogatott tagjaként három csíkszeredai sportoló, Csúcs Klaus, Suciu Simion és Szép Zoltán. A koronavírus miatt sok országból hiányoztak sportolók, így például az előzetesen bejelentkezett olasz, fehérorosz és török versenyzők sem indultak el a viadalon. Míg a legtöbb ország sportolóit komoly szakmai stáb – edzők, vaxmesterek, fizioterapeuta stb. – vette körül, addig a három csíki sítájfutó semmilyen külső segítséget nem kapott, ennek ellenére helytálltak a kontinensviadalon és a világkupán is. Mi több, az Európa-bajnokságon a férfi váltók versenyén elért hetedik hellyel a csíki csapat Románia számára az eddigi legjobb eredményt szállította, korábban ugyanis a kilencedik helynél előrébb soha nem végzett román váltó. A csíki fiúk végig nagy harcot vívtak a hatodik helyért a litván válogatottal, de végül be kellett érjék a hetedik hellyel, ami így is nagy sikernek számít. A kontinensbajnokságot a sílövő-világkupából ismert Alexander Filipenko Stadionban és a környező erdőben tartották, kiváló körülmények és nagyon jó szervezés mellett. A verseny egyébként a 2019/2020-as nemzetközi sítájfutóidény utolsó megmérettetése volt. Egyéniben az oroszok arattak, rövid és középtávon Szergej Gorlanov, hosszú távon Andrej Lamov diadalmaskodott, míg váltóban Oroszország győzelmével zárult minden verseny. Sprintben az Európa-bajnoki futamon Csúcs Klaus a 42., Suciu Simion a 44., Szép Zoltán a 47. helyen zárt, míg a világkupa-viadalon Csúcs a 43., Simion a 46., Szép a 49. helyen zárt. Középtávon a kontinensviadalt Csúcs a 40., Simion a 44., Szép a 45. helyen zárta, a világkupa-futamon Csúcs a 41., Simion a 45., Szép a 46. helyen végzett. A váltók Európa-bajnoki futamán a Suciu Simion, Szép Zoltán és Csúcs Klaus alkotta trió a hetedik, míg a világkupa-versenyen a tizenkettedik helyen zárt.