Két kategóriagyőzelmet arattak

Remekül kezdődött a Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre párosnak a hazai rali bajnokság, a csíkszeredai kettős összetettben a hetedik helyen zárta a szezont nyitó versenyt, ugyanakkor két kategóriában is sikerült győzniük. A másodosztályban – rali-2 – a Csató Roland és Csikós Sándor alkotta páros második helyen zárt kategóriájában és pontozott összetettben is. A versenyt a bajnoki címvédő Simone Tempestini nyerte. [caption id="attachment_87954" align="aligncenter" width="1000"] Kategóriájukban és géposztályukban is a legjobb lett a Teslovan–Cseh páros[/caption] A lehető legjobban kezdték a csíkiak a hazai rali­bajnokságot, mindkét pá­ros dobogós helyekkel tért haza a hétvégi Argeș Raliról. A Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre kettős összetettben a hetedik helyen zárt, ám két kategóriában, az elsőkerék-meghajtású autók között és az RC3 géposztályban győzelmet szereztek. Pénteken három szelektív szerepelt a kiírásban, ám a mezőny többsége csak kettőt teljesített. Az első szakaszon ugyanis Constantin Aur bukott, navigátora pedig megsérült, így a mentősöké lett a főszerep. Az argyasudvarhelyi második szelektív viszont nagyjából jól lezajlott, habár ezen is volt baleset. – Ahol Aur kiesett, ott mi is bementünk a sáncba a második átmenetel során, ám a többszörös bajnokhoz képest nekünk sikerült kijönnünk az árokból, így nagyon kevés volt az időveszteségünk – mondta lapunknak Cseh Vajk Imre. A csíki navigátor hozzátette, a szuperszpeciálon küzdöttek az abroncsokkal, ám összességében az is jól sikerült. – Sajnos a puha gumik nagyon elkoptak a városi szakaszra, amely sokkal hosszabb volt, mint az lenni szokott. Némi időveszteségünk volt, de nem pánikoltunk – mondta Cseh Vajk Imre. Szombaton hűvös és esős időben teljesítették a transzfogarasi úton tartott szakaszokat a versenyzők. A nap első két szakaszát kategóriájukban a leggyorsabban teljesített a Teslovan–Cseh páros és közel félperces előnyt harcoltak ki versenytársaikkal szemben, az első helyet pedig sikerült is megőrizniük az utolsó két szakaszon is. – A második nap első három szakaszán sikerült azt a tempót autóznunk, amit mi is vártunk, az utolsó két szelektíven pedig már a biztonságra törekedtünk, hiszen esett nagyon az eső. Összességében minden jól sikerült, és ha azt nézzük, hogy öt R5-ös autók után zártunk összetettben, kimagaslónak értékelhető szereplésünk – mondta Teslovan Adrian. A csíki pilóta hozzátette, céljukat elérték az idényt nyitó versenyen, a két kategóriagyőzelem mellett az összetett hetedik helyezés több, mint amire a rajt előtt számítottak. – Idén úgy néz ki, nagyon erős lesz a mezőny, így minden pont értékes számunkra összetettben is. Természetesen kategóriagyőzelmekre hajtunk, a kezdés pedig a lehető legjobban sikerült – mondta a csíki pilóta. A versenybalesetekkel tarkított Argeș Ralit a bajnoki címvédő Simone Tempestini nyerte, aki minden szelektíven a leggyorsabbnak bizonyult. A bajnokság következő futamát, az Arad Ralit május 24-én és 25-én rendezik. Kategória-második hely A rali-2-ben – a bajnokság másodosztályában – szereplő Csató Roland és Csikós Sándor alkotta csíki páros is pontozott összetettben, illetve kategóriájukban a második helyet szerezték meg az Argeș Ralin. – A szuperszpeciált több mint félperces előnnyel zártuk kategóriánkban, ami nagyon biztató volt. Ám a folytatás sajnos nem sikerült a legjobban – mondta lapunknak Csató Roland. A városi szelektíven ugyanis egy útpadka okozott sérülést versenyautójukban és elállítódott a futómű, majd szombaton a váltó rakoncátlankodott. – Egyszerűen nem tudtuk a kettes sebességi fokozatot használni, a hármas pedig túl hosszú volt, ráadásul az átbeszélő készülékünk is rakoncátlankodott, így volt eset, amikor a navigátort nem hallottam. A technikai gondok ellenére a lehető legtöbbet próbáltunk kihozni magunkból és az autóból is, ám sajnos az első napi előnyünk a második napra elfogyott, és az A1 kategóriában csak a második helyen zártunk – mondta a fiatal csíki pilóta. Hozzátette, reméli, hogy a május végén sorra kerülő Arad Raliig sikerül a versenygépüket újra a lehető legjobb állapotba hozniuk, és így részt tudnak venni a bajnokság második futamán is. [caption id="attachment_87955" align="aligncenter" width="1000"] Remekül szerepelt a Csató–Csikós páros a rali-2-ben Fotók: Balázs Attila[/caption] A pontszerzők Összetett: 1. Simone Tem­pestini (Hyundai I20 R5), 2. Valentin Porcișteanu (Citroën C3 R5), 3. Dan Gârtofan, 4. Sebastian Barbu (mindketten Skoda Fabia R5), 5. Cristian Dolofan (Peugeot 208 R5), 6. Costel Cășuneanu (Skoda Fabia R5), 7. Teslovan Adrian/Cseh Vajk-Imre (Citroën DS3 R3T Max), 8. Răzvan Trișnevschi (Mitsubishi Lancer Evo), 9. Mihnea Mureșan (Peugeot 208 R2), 10. Andrei Gârtofan (Subaru Impreza). A kategóriagyőztesek: elsőkerék-meghajtású autók és RC3 géposztály: Teslovan Adrian/Cseh Vajk-Imre; hátsókerék-meghajtású autók: Mihai Beldie (BMW E46); kezdők: David Tarta (Suzuki Swift Sport); RC5 géposztály: Maior Norbert (Peugeot 106); Dacia-kupa: Cristian Șugar (Dacia Sandero); Suzuki-kupa: Bogdan Vrabie (Suzuki Swift Sport); RC2 kategória: Simone Tempestini; RC2N kategória: Răzvan Trișnevschi; RC4 kategória: Mihnea Mureșan; 11-es géposztály: Adi Iliescu (Mitsubishi Lancer Evo); 12-es géposztály: Remus Cotuț (Ford Fiesta ST); veterán autók: Günther Graef (BMW 1602). Rali-2. Összetett: 1. Florian Nițurad (Ford Fiesta), 2. Dan Nicoschi (Seat Ibiza), 3. Alexandru Bogdan (Opel Tigra RC), 4. Claudiu Albuț (Suzuki Swift Sport), 5. Constantin Tudose (Honda Civic), 6. Samuil Mircea (Audi A3), 7. Cosmin Săliștean (Renault Clio), 8. Csató Roland /Csikós Sándor (Suzuki Ignis), 9. Peter Havrilla (Opel Astra), 10. Cristian Pesotchi (Dacia Logan). Az A1 kategóriában a Csató Roland/Csikós Sándor páros a második lett. Kopacz Gyula