Két helyszínen is dzsúdóztak: Csíki sikerek bel- és külföldön

A Galántán érmeket szerzett csíki cselgáncsozók Az ISK Csíkszereda és a Csíkszeredai Sportklub cselgáncsozói Galántán, míg a Koka’s Judo Team Focºani-ban szerepelt nemzetközi megmérettetésen. Mindkét viadalon több dobogós helyezést értek el a csíki sportolók. Galántán és Focșani-ban szerepeltek nemzetközi viadalokon az elmúlt hétvégén a csíkszeredai cselgáncsozók. Az ISK Csíkszereda és a Csíkszeredai Sportklub sportolói összesen kilenc dobogós hellyel tértek haza a szlovákiai megmérettetésről, míg a Koka’s Judo Team versenyzői közül öten álltak dobogóra. Galántán 23. alkalommal tartottak nemzetközi cselgáncsversenyt, ahol tíz országból 64 csapat és több mint hétszáz sportoló vett részt. A Pantea Cornel által edzett ISK Csíkszereda csapatából az U15-ös korosztályban Bara Csongor Csaba az első helyen zárt az 55 kilogrammos súlycsoportban, az U13-as korosztályban Mátyás Gellért (38 kg) az első, Antal Vivien (40 kg) a második, míg Kádár Dalma (52 kg) a harmadik helyen zárt. Az U11-es korosztályban Balázs Hunor (50 kg) ugyancsak harmadik lett. A Dánél Sándor által edzett Csíkszeredai Sportklub csapatából az U18-as korosztályban Mihály Tamás (60 kg) az első, Szász Róbert (66 kg) a második, míg Máthé István (73 kg) az ötödik helyen zárt. Az U15-ös korcsoportban Héjja Márton (66 kg) a második, Kovács Ákos (73 kg) a harmadik, míg Márton Hunor és Márton Dániel (mindketten 50 kg) az ötödik helyen zárt. Focșani-ban az Aurel Câm­peanu Emlékversenyen öt országból 35 csapat és összesen 617 versenyző állt tatamira. A csíkszeredai Koka’s Judo Teamből az U18-as korosztályban Lajos Orsolya (52 kg) az első, míg Miklós Balázs a harmadik lett, az U15-ös korosztályban András Janka (48 kg) a második, Turós Bence (42 kg) és Ladó Ákos (46 kg) a harmadik helyen zárt.