Két győzelem zárásként

Befejeződött a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapatának egyhetes barcelonai edzőtábora, amelyet két felkészülési meccsel zártak. Előbb egy másodosztályú, majd egy első ligás együttest vertek. Ez alapot adhat a szezonrajtra, hiszen hétvégén már a Románia-kupában kell bizonyítani. [caption id="attachment_21644" align="aligncenter" width="960"]Rusiáék két győzelemmel búcsúztak el Barcelonától Fotó: SZKC.ro Rusiáék két győzelemmel búcsúztak el Barcelonától Fotó: SZKC.ro[/caption] Egy hétig a katalán fővárosban, Barcelonában készült a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata, amely a tréningek mellett három felkészülési mérkőzést is játszott. Az edzéseken többek közt besegített Vlad Cabának az FC Barcelona Bajnokok Ligája győztes trénere, Xavi Pascual is. Amint már írtunk róla, az első meccsen szoros összecsapáson, de vereséget – 32–31 – szenvedtek az udvarhelyi fiúk a Barcelona második számú csapatától. A sort a spanyol második ligában érdekelt BM La Roca, illetve az első ligás Club Balonmano Puerto Sagunto elleni meccsek követték. Ezúttal mindkét összecsapást behúzták az udvarhelyi fiúk. A La Roca elleni találkozón hektikus volt az SZKC játéka. Az első félidő rengeteg gólt hozott mindkét oldalon. Az SZKC a sorozatos védelmi hibák mellett rengeteg technikai hibát vétett, így nem is volt csoda, hogy az ellenfél szünetig 21–18 előnyre tett szert. A szünetet követően sokkal magabiztosabban jött vissza az SZKC, nagyon feljavult a játéka, Markez góljainak köszönhetően percek alatt egyenlített, majd a vezetést is megszerezte (38. perc: 22–23). A szívósan, egyben nagyon keményen játszó La Roca nem akart leszakadni, ám hiába futott az eredmény után, egynél közelebb nem tudott már férkőzni. A végén néggyel nyert az SZKC. Másnap egy első ligás csapat ellen kellett már bizonyítani. A Club Balonmano Puerto Sagunto a spanyol bajnokság 15. helyezettje jelenleg. Ezt a összecsapást az udvarhelyiek viszont már jól kezdték, masszívan védekeztek, és támadásban is összeállt a csapat, így szünetre négygólos előnnyel mehettek. Rossz hír viszont, hogy Tálas és Sipos kisebb sérülést szerzett, így Vlad Caba rájuk nem számított a folytatásban. A variációs lehetőségek beszűkülése ellenére a négyből még kettőt megtartottak a meccs végére. Az alakulat tegnap este már hazautazott, hogy itthon folytatja a felkészülést, amelyre sok idő már nincs, hiszen január 30-án a Románia-kupában fogadják a szebb napokat is megélt, jelen pillanatban második ligás Konstancát. Eredmények és gólszerzők: BM La Roca – Székelyudvarhelyi KC 34–38 (21–18) /gól: Markez 12, Rusia 6, Onyejekwe 5, Sipos, Kuzmanoszki 4–4, Majnov, Tálas 3–3, Mihalcea 1/ és Club Balonmano Puerto Sagunto – Székelyudvarhelyi KC 31–33 (14–18) /Markez, Kuzmanoszki 7–7, Onyejekwe, Mihalcea 6–6, Tálas 4, Ghiţă 2, Sipos 1/. HN-információ