Két csíki pont

Pénteken vereséget szenvedett, szombaton szétlövések után győzött a Csíkszeredai Sportklub a hazai jégkorongbajnokság 15. dupla fordulójában. A Progym 38 gólt ütött és csak egyet kapott a Sportul elleni meccsen, míg a Dunărea a Brassóban elszenvedett két vereség ellenére éllovas maradt. [caption id="attachment_22220" align="aligncenter" width="620"]A fáradtság, illetve a kettős terhelés a Sportklubon is meglátszott Fotó: László Róbert A fáradtság, illetve a kettős terhelés a Sportklubon is meglátszott Fotó: László Róbert[/caption] Három hazai és három vendégsiker született a hazai jégkorongbajnokság hétvégi, 15. dupla fordulójában. Gyergyószentmiklóson a Sportul Studenţesc volt a házigazda, a Progymnak viszont ez sem szombaton, sem pedig tegnap délelőtt nem okozott gondot: Lubomir Hurtaj tanítványai 38 gólt lőttek és csak egyet kaptak a fővárosi „diákoktól” a két meccsen. Brassóban a Corona a román bajnokságra összpontosítva a legerősebb keretével állt fel a Dunărea ellen, pénteken már a 14. percben beállt a 2–0-s végeredmény, míg szombaton már könnyebben nyertek a barcaságiak. Pénteken délután a Csíkszeredai Sportklub nem a legerősebb keretével állt ki a Steaua ellen, hiszen a kék-fehérekre este egy sokkal fontosabb MOL Liga-meccs várt. Artur Oktyabrjov a négy ifjúsági – Salamon, Sándor, Antal Előd, Rokaly Norbert – mellett két veteránt, Csiszér Előd kapust és Tankót is nevezte, de volt a keretben két U20-as hokis is Geréb és Orbán személyében. A Steaua a 6. perctől vezetett, és elég könnyedén húzta be a győzelmet. Szombaton sem a legerősebb keretet nevezte a csíkiak orosz trénere a Steaua ellen. A 17. percben a kék-fehérek megszerezték a vezetést, és annak ellenére, hogy mindkét részről sok helyzet kimaradt, az utolsó harmadig nem változott az állás. A 42. percben a fővárosiak egyenlítettek, öt perccel később újra a Sportklub volt előnyben, ám az utolsó előtti percben a Steauának sikerült újra gólt szereznie. A hosszabbításban nem született gól, a szétlövések során a vendégektől csak Georgescu talált be, míg a Sportklubtól Gyagyusko és Berlev is eredményes volt, így a csíkiak nyerték a meccset. Eredmények, állás Sportklub – Steaua 3–7 (0–1, 1–3, 2–3) /Konyajev (33.), Péter L. (44.), Orbán (60.), illetve Georgescu (6.), Constantin (26.), Butocsnov Anton (31., 55.), Timaru (38.), Zabludovszkij (53., 56)/ és 3–2 – sz. u. (1–0, 0–0, 1–2, 0–0, 1–0) /Gyagyusko (17.), Berljov (47., 65.), illetve Zabludovszkij (42., 59.)/. Corona – Dunărea 2–0 (2–0, 0–0, 0–0) és 5–2 (2–0, 2–1, 1–1) /Tranca 2, Petres, Nagy Cs., Molnár, Mihály, Péter, illetve Ojanen, Durkech/. Sportul Studenţesc – Progym 0–23 (0–8, 0–8, 0–7) és 1–15 (1–2, 0–6, 0–7) /Jucurică, illetve Novak 8, Székely 5, Barabás 5, Kozma 3, Csergő 3, Basilidesz 3, Ivácsony 2, Nyerges 2, Kiricsenko 2, Pál, Kostromin, Köllő, Elekes-Darabont, Szőcs/. 1. Dunărea 32 20 3 2 7 234–120 68 2. Sportklub 30 20 3 1 6 229–78 67 3. Corona 30 16 1 1 12 134–126 51 4. Steaua 30 15 0 3 12 223–115 48 5. Progym 30 14 0 0 16 211–135 42 6. Sportul 32 0 0 0 32 54–511 0 Kopacz Gyula