Készülnek a vébére

Gőzerővel készül a magyar és a romániai válogatott a ljubljanai Divízió I/A csoportos jégkorong-világbajnokságra. Az elmúlt napokban mindkét válogatott jégre lépett. A romániai válogatott a felvidéki felkészülési meccsek után Brassóban készül. Afelvidéki Gútorban folytatódott a romániai jégkorong-válogatott felkészülése a közelgő Divízió I/A csoportos világbajnokságra. A több­nyire székelyföldi és honosított légiósokból álló válogatott a Japán ellen elszenvedett 8–2-es vereséget követően Lengyelország és Szlovénia ellen mérték össze tudásukat. A román szakszövetség sok információt nem közölt a mérkőzésekkel kapcsolatban. De ez biztos, hogy a lengyelek elleni első harmad 14. percében Mircea Constantin, míg a második felvonás 31. percében Albert Zagidulin révén előnyben volt a válogatott, és az előnyt a mérkőzés végéig nem adta ki a kezéből. A válogatott ketrecét ezúttal Tőke Zoltán védte hibátlanul. A szlovénok ellen is jól tartották magukat, hiszen két harmadon át 0–0 volt az állás. A záró felvonásra kinyílt a gólzsák, és a szlovének végül 3–0-ra nyertek. A csapat a szlovákiai felkészülést követően „hazautazott”, és a tervek szerint Brassóban folytatja a közös munkát. Itt csatlakozik a kerethez Gecse Hugó, illetve Andrej Taratuhin. A magyar válogatott két egymást követő meccsre nem állított ki két ugyanolyan keretet. Sean Simpson szövetségi kapitány folyamatosan hívja be a keretbe azon játékosokat, akikre eddig nem tudott számítani. A magyarok az elmúlt napokban szintén két meccset tudtak le. Előbb Szlovéniától szenvedtek sima 3–0-s vereséget, majd Ukrajna ellen tudták le a „visszavágót”. A Miskolcon játszott első összecsapáson 3–1-re nyertek a magyarok, ám másodjára alaposan megszenvedtek a sárga-kék mezesekkel szemben, végül szétlövések után győztek. A magyarok csütörtökön Dél-Korea ellen játsszák negyedik, egyben utolsó felkészülési meccsüket a ljubljanai rajt előtt. A mérkőzést a Vasas Jégcentrumban rendezik 18 óra 15 perctől. A két mérkőzést követően tovább változott a keret. A szakmai stáb elköszönt Bálizs Bencétől, Kiss Dánieltől, Szita Donáttól és Vincze Pétertől, miközben bejelentették a vasárnap még a finn bronzmeccsen jégre lépő Sebők Balázs csatlakozását. Mindez azt jelenti, hogy a vb-felkészülés hajrájában 3 kapussal, 8 hátvéddel és 14 csatárral dolgoznak Sean Simpsonék. Több székelyföldi születésű játékos is maradt a keretben: Fejes Nándor, Mihály Ákos, Sárpátki Tamás, valamint Sofron István. Az viszont biztos, hogy Bartalis István sérülés miatt nem tud ott lenni a világbajnokságon, akárcsak a finn másodosztályban szereplő Nagy Krisztián, vagy épp a svéd elitligában levő Galló Vilmos. Felkészülési mérkőzések, eredmények A romániai válogatott eredményei: Románia – Lengyelország 2–0 (1–0, 1–0, 0–0) /Constantin (14.), Zagidulin (31.)/; Szlovénia – Románia 3–0 (0–0, 0–0, 3–0) /Rok Ticar 2, Klemen Pretnar/. A magyar válogatott eredményei: Magyarország – Szlovénia 0–3 (0–0, 0–1, 0–2) /Sabolic (36.), Pance (42., 60.)/; Magyarország – Ukrajna 3–2 (0–1, 1–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövések után /Sárpátki (37.), Magosi (60.), Nagy G. (65.), illetve Morozov (18.), Ljalka (58.)/. A magyar és a romániai válogatott a Divízió I/A csoport során a házigazda Szlovéniával, Dél-Koreával, valamint Litvániával mérkőzik meg. Az első két helyezett feljut a világelitbe, míg az utolsó helyezett kiesik a Divízió I/B csoportba.