Kész a menetrend: Rajtol az 1. Liga

A román Hivatásos Labdarúgó Liga elkészítette a labdarúgó 1. Liga 2021/2022-es idény alapszakaszának műsorát. A pontvadászat július 15-én rajtol, az idén 21, a jövő év elején kilenc fordulót rendeznek. Ezt követően az első hat helyezett a felsőházban, a 7.–16. helyezettek pedig az alsóházban folytatják a küzdelmeket. Tíz nap múlva elkezdődik a labdarúgó 1. Liga 2021/2022-es idénye, az elmúlt héten a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) elkészítette az alapszakasz menetrendjét. Az alapszakaszban egy oda-vissza kört játszanak a csapatok, ezt követően két részre oszlik a pontvadászat: az első hat csapat a felsőházi, a 7–16. helyezettek pedig az alsóházi rájátszásban küzdenek. Az 1. Liga 2021/2022-es kiírásában tizenhat gárda vesz részt: Bu­karesti Dinamo, Bukaresti FCSB, Bukaresti Rapid, Kolozsvá­ri CFR, Sepsiszentgyörgyi OSK, Medgye­si Gaz Metan, Aradi UTA, Universitatea Craiova, U Cra­iova 1948, FC Botoșani, FC Argeș Pitești, Konstancai Viitorul, SK Mioveni, Chindia Târgoviște, Academica Clinceni, FC Voluntar. A LPF egyelőre még Viitorulként jelölte meg a tengerparti gárdát és hivatalosan is ezt a csapatnevet használja a szakszövetség (FRF) honlapja is. Három csapat játssza hazai meccseit idegen környezetben. A FCSB-nek nincs stadionja, így a továbbiakban is a fővárosi Național Arénában fogadja ellenfeleit a gárda. Még nem fejezték be Târgoviștén az Eugen Popescu Stadion újjáépítését, így a Chindia idén is idegenben, Buzăuban fogadja ellenfeleit. A Rapid stadionja sincs még készen, így a fővárosi vasutasok Mioveni-ben játsszák hazai mérkőzéseiket. Így a mioveni-i Városi Stadion két csapatnak is az otthona lesz, hiszen a helyi SK-nak is ez lesz a hazai pályája. A Ion Oblemenco Stadion is két csapat meccseinek ad otthont, itt játssza hazai találkozóit a két craiovai, az Universitatea és az U 1948 is. Az alapszakasz első mérkőzését csütörtökön, július 15-én játsszák, az első forduló 19-én ér véget. Ebben a hónapban még lesz egy forduló, de a harmadik is július 31-én kezdődik. Augusztusban minden hétvégén lesznek meccsek – négy forduló –, majd augusztus 30. és szeptember 10. között a válogatott szereplése miatt szünet lesz a pontvadászatban. Szeptemberben így csak három forduló lesz – 8., 9. és 10. –, október első hétvégéjén is pályára lépnek a csapatok, majd újabb kéthetes szünet következik, 15-étől folytatódik a bajnokság, a hónap folyamán még három fordulóval. Az alapszakasz odavágóinak utolsó – 15. – fordulóját november 5–8. között játsszák, a visszavágó első fordulóját november 19–22-én rendezik. A hónap utolsó hétvégéjén tartják a 17. fordulót, majd december első két hétvégéjén a 18. és 19. fordulót. Elsőként a 20. forduló meccseit rendezik hét közben – december 14–16. –, majd december 17. és 20. között a 21. fordulóval tesznek pontot az idei évre a focisok. Egy hónapot tart majd a téli szünet az 1. Ligában, január 20-án a 22. fordulóval kezdődnek el a küzdelmek, két fordulóval lesz. Februárban viszont öt – a hétközi a 25., 8–10. között –, márciusban pedig két forduló lesz – az utolsó előtti hétközi (március 1–2.) –, míg az alapszakasz március 7-én zárul. (HN-összeállítás)