Kiesett az SZKC a Románia-kupából

Akárcsak a legutóbbi szezon­ban, az ideiben is a Kons­tan­cai HC akadályozta meg a Szé­kely­udvarhelyi KC-t abban, hogy továbbjusson a Románia-kupa Final Fourjába. Az udvarhelyi alakulat szoros csatára kényszerítette a román bajnokság második helyén álló tengerparti alakulatot, és csak a végjátékban hajtott fejet. [caption id="attachment_43689" align="aligncenter" width="960"] A Final Four kapujában állították meg az SZKC-t Fotó: Csedő Attila / Archív[/caption] Elkezdte tavaszi menetelését a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata, amely első kiszállása Konstancára vezetett, ahol a Románia-kupa negyeddöntőjét rendezték. A tét a Final Fourba kerülés volt. Ebben nem tudott a Vlad Caba rendelkezésére állni, sérülés miatt, több meghatározó játékosa: Mihalcea Andrei, Tálas Huba, Milorad Kukoszki és Fekete Róbert. A mérkőzést valamivel jobban kezdte a házigazda, elhúzni azonban nem tudott. A SZKC gyorsan rendezte a sorait, egyenlítettek, az első félidő derekán pedig az előnyt is átvették. Innen kezdve fej fej mellett haladt a két ellenlábas. A pihenőre akár SZKC-vezetéssel mehettek volna, amennyiben pár technikai hibát nem követnek el az udvarhelyiek. Ezeket rendre kihasználta a konstancai alakulat, így 13–12 állt az eredményjelzőn a szünetben. A második félidőben Petar Jo­kanovics bravúrokat mutatott be, Cristian Ghiță rendre megzörgette a hálót, zsinórban szerzett négy találattal pedig az udvarhelyieknél volt az előny. Nem adta meg magát a tengerparti együttes, folyamatosan egyenlített. A végjáték volt a döntő, az utolsó percekben pedig Vitalij Ko­mo­gorov kiállítása, valamint egy eladott labda megpecsételte az SZKC sorsát, így a Konstancai HC jutott az utolsó felvonásba, akárcsak a legutóbbi idényben. A mutatott játék biztató volt a hiányzók ellenére, és amennyiben a bajnokságban is ezt visszalátjuk, akkor sok pozitív eredményt érhetnek el. Román-kupa, negyeddöntő: Konstancai HC – Székely­udvarhelyi KC 30–28 (13–12) /az SZKC gólszerzői: Ghiță 7, Kuzmanoszki 6, Komogorov 5, Onyejekwe 4, Baranau, Szász 2-2, Markez, Ojleszki 1-1/. HN-összeállítás