Két csíki győzelem

Bemutatkozott a hazai közönség előtt is a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A kék-fehérek pénteken és szombaton barátságos mérkőzésen a Galaci Dunărea ellen léptek jégre. Mindkét meccset a Sportklub nyerte. [caption id="attachment_55657" align="aligncenter" width="1920"] Mindkét meccsen jobban játszottak a kék-fehérek ellenfelüknél Fotó: László Róbert[/caption] Hazai közönség előtt fogadta felkészülési mérkőzésen pénteken és szombaton a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a Galaci Dunăreát. Ugyan az összecsapást nyílt edzésnek hirdette meg a kék-fehérek csapatvezetése, mindkét nap háromszázötvenen voltak kíváncsiak a Sportklub első hazai találkozójára. A pénteki találkozón a második percig kellett várni az első találatra, amelyet Fabus ért el, mire a Duna partiak bevették Ruczuj kapuját, addigra már négy csíki találatot láthatott a közönség. Egyébként a barátságos találkozón Tapu szúrásért kapott kettős kisbüntetőt és fegyelmi büntetést a 13. percben, Durkech pedig két perccel később gáncsolásért pihent 2+10 percet. Szombaton kevés szabálytalanságot és tíz gólt láthatott a közönség, ezúttal is a csíkiak lőttek többet, a 10. percben már két-két gólnál jártak a csapatok. Ezen a találkozón hat perc erejéig a második harmadban vezetett a Dunărea, de arra a találatukra öttel válaszoltak a csíkiak, akik fölényesen nyerték a meccset. Eredmények: Sportklub – Du­nărea 6–4 (3–0, 3–2, 0–2) /Fabus (2.), Rusnak (11.), Biró (15.), Fodor (34.), Antal Zs. (36.), Casaneanu (38.), illetve Kolyada (35., 54.), Góga (37.), Kumelyas (49)/. Sportklub – Dunărea 7–3 (2–2, 2–1, 3–0) /Valchar (5., 31., 44., 52.), Fabus (5.), Egyed (34.), Fodor (42.), illetve Krajci (7., 10.), Kolyada (25.)/. HN-információ