Jól szerepeltek a csíkiak

Három bulgáriai viadalon vettek részt a hétvégén a csíkszeredai kerékpárosok. A Szófiában és környékén tartott viadalokon nemcsak a Tusnad Drag Cycling Team kontinentális csapat tagjai, hanem a csíki kerékpáros akadémisták is indultak. [caption id="attachment_51359" align="aligncenter" width="2048"] Csíki kerékpározók a rajtnál[/caption] Három versenyt is tartottak a hétvégén Szófia környékén, amelyen a Tusnad Drag Cycling Team mellett a Novak Cyclig Academy néhány tagja is részt vett. A viadalokat a csíkszeredai kontinentális csapat bolgár névadó szponzora és technikai partnere szervezte. A háromnapos kiszállásra a Tusnad Drag Cycling Team-et Novák Károly Eduárd, Sebestyén Szabolcs, Bartha Csaba, Leonid Krasnov, Hugo Velazquez és Facundo Lezica képviselte, míg a Novak Cycling Academy-től Novák Edvárd, Szekeres Árpád, Iacob Csiszér Dávid, Csutak Roland és Török Szilárd vett részt a szófiai viadalokon. A két csapatot Csicsáky Tamás sportigazgató, Lázár Nándor edző, valamint Vaida Jenő és Bíró István szerelők segítették. Pénteken a Doltcini-kupáért versenyeztek a kerékpárosok a szófiai Armeec Aréna körül kialakított egy kilométeres pályán. A kadét korosztályban Szekeres Árpád a negyedik, Novák Edvárd pedig a hatodik helyen zárt, az ifjúságiaknál Török Szilárd a kilencedik lett, míg az elite kategóriában Hugo Velasquez a második, Lezica Facundo a negyedik helyen ért célba. Szombaton a Drag-kupának a Szófia melletti Bozsuriste adott otthont, ahol egy ipari parkban kialakított 1,3 kilométeres pályán versenyeztek a kerékpárosok. A kadét korosztályban Szekeres Árpád a második, Novák Edvárd a hatodik, Iacob Csiszér Dávid a 15., Csutak Roland pedig a 21. helyen zárt. Az ifjúságiaknál Török Szilárd a negyedik lett, az elite kategóriában Ramos Ruben a második, Lezica Facundo a negyedik, Hugo Velasquez a hetedik, Leonid Krasnov pedig a kilencedik helyen ért célba. Vasárnap a Vitosa Challenge viadalra került sor, a kerékpárosok Szófiából indultak és feltekertek a Vitosa-hegyre, a húsz kilométeres sprintversenyen 1069 méter volt az emelkedés. Az elite kategóriában Lezica Facundo az ötödik, Hugo Velasquez a hetedik, Ruben Ramos a 13., Bartha Csaba a 18., Leonid Krasnov pedig a 30. helyen fejezte be a versenyt. A szófiai versenyen összesen 158 kerékpáros állt rajthoz. Kopacz Gyula