Ismert a rájátszás mezőnye: Legyőzte a sereghajtót a címvédő

A hazai teremlabdarúgó bajnokság alapszakaszának utolsóelőtti fordulójában hazai környezetben győzte le a címvédő a sereghajtót tegnap este Csíkszeredában. Az Imperial Wet számára mindössze egy pont kell az utolsó fordulóban ahhoz, hogy az alapszakaszt az élen zárja és három bónuszponttal kezdje a rájátszást. A csíkiakra viszont kemény meccs vár a Románia-kupa negyeddöntőjében. Nagyarányú győzelmet aratott tegnap az Imperial Wet a kolozsváriak ellen                                     Fotó: Pál Zoltán Nem történt meglepetés csíki szempontból a hazai teremlabdarúgó-bajnokság alapszakaszának utolsó előtti fordulójában: a címvédő és jelenleg is listavezető Imperial Wet könnyedén győzte le tegnap hazai környezetben a Kolozsvári Clujanát. A csíkiak a tegnap esti sikernek köszönhetően óriási lépést tettek az alapszakasz-győzelemért, hiszen az utolsó fordulóban – persze, ha ma este győz a Galaci United – egy pont szükséges ahhoz, hogy a címvédő az első helyen zárja a bajnokság első felét és három bónuszponttal kezdje a rájátszást. Az Imperial Wet tegnap gólzáporos meccsen nyert a sereghajtó és az idei 1. Ligában még pont nélkül álló Kolozsvári Clujana ellen. Az első találatig hat percet kellett várni, ám négy perccel később már öttel vezettek a csíkiak, a szünetre már kényelmesnek mondható nyolcgólos hazai vezetéssel vonultak a csapatok. A második játékrész első percében gólt értek el a csíkiak, két perccel később már tíz volt a két csapat között a különbség. Végül az Imperial Wet tizennégy találatig jutott, a vendégeknek pedig nem sikerült a gólszerzés, így a csíkiak az alapszakasz utolsó hazai meccsükön kiütéses győzelemmel zártak. Eredmények Csíkszeredai Imperial WET – Kolozsvári CFF Clujana 14–0 (8–0) /Sasse (6., 20.), Prsic (7., 37.), Rakic (7.), Valadares (9.), Tankó (9., 32., 34.), Deco (16., 26.), Hadnagy (17.), Covaci (22.), Iszlai (37.)/; Futsal Club Dunărea Călărași – Temesvári Informatica 4–1. A Galaci United – Dévai Autobergamo találkozót ma 18 órától játsszák, az FK Székelyudvarhely szabadnapos. 1. Imperial Wet 11 10 0 1 78–17 30 2. United 10 8 1 1 65–20 25 3. Dunărea 12 7 1 4 2–38 22 4. Informatica 11 6 0 5 43–37 18 5. Autobergamo 10 3 2 5 44–4 11 6. FK Udvarhely 11 2 0 9 45–69 6 7. Clujana 11 0 0 10 20–125 0 Az alapszakasz utolsó fordulójának műsora: hétfő: Clujana – United (16); kedd: Autobergamo – FK Székelyudvarhely (18), Informatica – Imperial Wet (18). Sorsoltak A teremlabdarúgó Románia-kupa negyeddöntőjében két Hargita megyei csapat lép pályára, miután a sorozat második körében a Székelykeresztúri Egyesülést 4–3-ra legyőzte a Kézdivásárhelyi KSE. A Román Labdarúgó Szövetség szerdán elkészítette a negyeddöntők műsorát is, a bajnoki tabellát figyelembe véve nagyon izgalmas találkozókra lesz kilátás a jövő hétvégén. Az 1. Liga mind a hét csapata negyeddöntős, az egyetlen másodosztályú gárda, a KSE sereghajtó a 2. Liga felsőházában. A Románia-kupa negyeddöntőinek műsora: február 23.: Temesvári Informatica – Futsal Club Dunărea Călărași, Galaci United – Csíkszeredai Imperial WET, Kolozsvári CFF Clujana – Dévai Autobergamo; február 24.: Kézdivásárhelyi KSE – FK Székelyudvarhely. Az U19-es csapatok számára kiírt Románia-kupában az első kör harmadik fordulójában a VSK Marosvásárhely 6–4 arányban győzte le az Imperial Wet csapatát, az összecsapás visszavágóját vasárnap 13 órától Csíkszeredában a Márton Áron Gimnázium mögötti sportteremben játsszák. Az U19-es Elit Liga 2. csoportjában az FK Székelyudvarhely listavezető, miután az első fordulóban 9–0-ra nyert a Viitorul Băleasa, a második fordulóban pedig 5–1-re a CFR Turnu Severin ellen.