Idegenbeli sikerek

Mind Belgiumban, mind Olaszországban elmaradt a bravúr a hazai csapatok részéről a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének odavágóján. Gentben a Wolfsburg húzta be a győzelmet Draxler vezérletével, míg Rómában a Real Madrid. Mindkét együttes nagy lépést tett a negyeddöntőbe kerüléshez. Vezetőedzőként győzelemmel mutatkozott be a labdarúgó Bajnokok Ligájában Zinedine Zidane: a Real Madrid szerda este 2–0-s győzelmet aratott az AS Roma otthonában, és nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé. A Real góljait C. Ronaldo, illetve Jesé szerezték. A portugál sztárnak ez volt szezonbeli 12., pályafutása 89. BL-találata. A másik szerdai összecsapáson is vendégsiker született, a VfL Wolfsburg 3–2-re győzött Gentben. A meccs hőse a duplázó Julian Draxler volt, akit nyáron 35 millió euróért szerződtetett a német klub. Mindkét párharc visszavágóját március 8-án rendezik. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő: Gent – VfL Wolfsburg 2–3 (0–1) /Kums (80.), Coulibaly (89.), illetve Draxler (44., 54.), Kruse (60.)/; AS Roma – Real Madrid 0–2 (0–0) /C. Ronaldo (57.), Jesé (86.)/. HN-összeállítás