Huszonegy év után újra a csúcson: Magyar Eb-győzelem

Két éremmel zárta a magyar válogatott a vízilabda-Európa-baj­nokságot: a férfiak megnyerték a küzdelmeket, míg a nők a harmadik helyen zártak. Mindkét magyar csapat izgalmas meccset vívott a helyoszsztón. Egy arany- és egy bronzéremmel zárta a magyar férfi-, illetve női válogatott a Budapesten tartott vízilabda-Európa-bajnokágot. A férfiak huszonegy év után nyertek kontinensviadalt. A női kisdöntőt megelőzően a magyarok 11–10-re kaptak ki a spanyoloktól az elődöntőben úgy, hogy az utolsó másodpercben a házigazdák dobhattak kapura, de az ibériai hálóőrnek sikerült hárítani, így a magyarok nem jutottak a fináléba. A harmadik helyért a hollandok ellen játszottak a magyarok, az első negyedet kétgólos vezetéssel zárták a narancs sisakosok, előnyüket a harmadik játékrész hajrájáig meg is tudták őrizni, ekkor viszont fordítottak a magyarok, az utolsó negyedben pedig csak egy találat esett, az is a házigazdák részéről, így 10–8 arányban a Bíró Attila szövetségi kapitány által irányított csapaté lett a bronzérem. A döntőben Spanyolország 13–12-re nyert Oroszország ellen. A spanyolok duplázni készültek, hiszen a férfiak viadalán is döntősök voltak, de útjukat állták a magyarok. Az első negyedben a spanyolok kétgólos előnyre tettek szert, ám a második játékrészben csak a magyarok találtak az ellenfél kapujába, így 4–3-ra vezettek a meccs felénél. A harmadik játékrészben két-két találat esett, az utolsó negyedben is sokáig vezettek a magyarok egy góllal, ám a spanyolok másfél perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlítettek, és mivel a hajrában mindkét csapat hibázott a támadások során, 9–9-re végződött a találkozó. A szétdobás során az első négy lövés mindkét oldalon eredményes volt, a magyaroktól ötödikként Zalánki értékesítette az ötméterest, Vogel pedig védte az utolsó spanyol dobást, így 14–13-ra a magyarok nyerték a meccset és az Európa-bajnokságot.