Hozták a kötelezőt: Rájátszásban a GYHK

Mindkét hazai mérkőzését megnyerte, illetve a többi összecsapás is úgy alakult a hétvégén, hogy a Gyergyói HK jégkorongcsapata az Erste Liga alsóházának további eredményeitől függetlenül bejutott a rájátszásba. A 6 pont rájátszást ért a GYHK-nak Két meccset tudott le hazai jégen a Gyergyói HK jégkorongcsapata az Erste Liga középszakaszának alsóházában. A Malcolm Cameron által felkészített piros-fehérek azok után, hogy első magyarországi túrájukról a lehetséges 6 pontból ötöt hazahoztak, nagy lépést tettek a rájátszás felé. E fejezet végére pedig a hétvégén tehettek pontot a Fehérvári Titánok, illetve a Hokiklub Budapest ellen. A Titánok elleni meccsen jó tempóban kezdtek a felek és kiegyenlített küzdelem zajlott a jégen, hogy az első 10 percet átlépve a hazaiak megszerezzék a vezetést. A második felvonás elején hátrányba került a hazai csapat, és a fórt Campbell váltotta gólra 23 másodperc alatt. Öt az öt ellen a GYHK akarata érvényesült, de Gyenes állta a sarat. Egészen a 36. percig. Ekkor Tendler köszönt be neki újfent, ezúttal emberelőnyből. Az előnyt viszont nem sikerült megtartani, miután a vendégek harmadik előnyüket is gólra váltották Magnone révén. A GYHK így hiába lőtt kétszer annyit kapura ebben a felvonásban, mégis elveszítette azt. A záró 20 percet remekül kezdte a vendéglátó, és egy korongszerzés után R. Rupert köszönt be. Támadásban maradtak a piros-fehérek és ennek hamar meg is lett az eredménye. Kettős emberelőnyben ugyanis ezúttal M. Rupert volt eredményes. A harmad felét átlépve a Titánok is megkapták a kettős emberelőnyüket, de ezzel nem tudtak élni, és ekkor gyakorlatilag eldőlt a három pont sorsa. A GYHK tegnap este úgy lépett jégre, hogy amennyiben behúzza a három pontot és az Újpest is érvényesíti a papírformát Káposztásmegyeren a Vasas ellen, akkor biztos résztvevője lesz a rájátszásnak. És minden úgy alakult, ahogy kellett. A kiváló formában lévő Tendler a mérkőzés elején megszerezte a vezetést, amelyet a harmad végén Valdix duplázott meg. Eközben az Újpest már 4–0-ra vezetett a Vasas ellen. A második harmad elején Péter Zsolt góljával már három volt közte, majd a harmadik felvonás 45. percében R. Rupert góljával úgy tűnt, vége a meccsnek. A vendégek viszont alig egy percen belül két gólt szereztek, nyílttá téve a csatát. Ez viszont csak fellángolás volt és a GYHK előnye szépen kitartott a mérkőzés végéig, sőt Tendler egy újabb gólt szerzett üres kapuba. A GYHK ezzel biztosan ott lesz a rájátszásban, a hátralévő négy meccse tét nélküli lesz. Erste Liga Felsőház: szombat: Ferenc­város-Telekom – Brassói Corona 3–2 (1–1, 1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – sz.u. /Roczanov (19.), Tóth A. (38.), Switzer (65. – GWS), illetve Gliga (14.), Franko (44.)/. A Debreceni DEAC – Brassói Corona mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. A tabella állása: 1. Ferencváros-Telekom 13 pont (4 meccs), 2. Dunaújvárosi Acélbikák 10 (4), 3. Brassói Corona 7 (4), 4. Debreceni DEAC 6 (3), 5. Csíkszeredai Sportklub 6 (5). Alsóház: péntek: Gyergyói HK – Fehérvári Titánok 4–2 (1–0, 1–2, 2–0) /Tendler (13., 36.), R. Rupert (43.), M. Rupert (48.), illetve Campbell (21.), Mangone (39.)/; Újpest – Hokiklub Budapest 6–0 (0–0, 3–0, 3–0); vasárnap: Gyergyói HK – Hokiklub Budapest 5–2 (2–0, 1–0, 2–2) /Tendler (5., 60.), Valdix (19.), Péter Zs. (24.), R. Rupert (45.), illetve Németh Á. (46.), Satek (46.)/; Schiller-Vasas HC – Újpest 1–5 (0–4, 0–1, 1–0). A tabella állása: 1. Gyergyói HK 15 pont (4 meccs), 2. Újpest 13 (4), 3. Fehérvári Titánok 10 (4), 4. Hokiklub Budapest 4 (5), 5. Schiller-Vasas HC 4 (5).