Hosszabbítás után vendégsiker Gyergyószentmiklóson: Brassóban fog eldőlni

Akárcsak egy évvel korábban a Gyergyói HK sorsa a jégkorong Erste Liga negyeddöntő hetedik meccsén dől el. A Brassói Corona tegnap este hosszabbítás után csikarta ki a győzelmet és vitte a párharcot az utolsó, hetedik meccsig. [caption id="attachment_100665" align="aligncenter" width="1024"] Molnár Zsombor (27) gólja döntött                                                                                                                                          Fotó: jkb.hu [/caption] Úgy lépett pályára a Gyergyói HK a jégkorong Erste Liga negyeddöntő hatodik meccsén, hogy amennyiben nyerni tud a Brassói Corona ellen, akkor nemcsak a találkozót, hanem a párharcot is asszisztálja, miután összesítésben 3–2-re vezettek. A hazai oldalon M. Rupert ezúttal sem kapott lehetőséget, miként Pesztunov vagy épp Vorobjov. Az első percek nem hoztak nagy iramot, mindkét csapat óvatosan játszott, ám valamivel több védenivalója volt Cooke-nak. A GYHK viszont nemcsak helyzetekig, hanem gólig is jutott. A 12. percben Péter saját kipattanóját tette vissza a kapu előterébe, ahonnan Tendler nem hibázott és megszerezte a vezetés. A Corona nem hagyta magát és nem is roskadt össze, amelynek az eredménye a második harmad elején lett meg, amikor Franko került szemtől szembe Cooke-val és a ziccert nem is hibázta el. A folytatásban felváltva voltak előnyben a csapatok, de Cooke és Tőke is tette a dolgát igencsak magas szinten. A harmadik harmadra némiképp fokozták a tempót a csapatok. Oda-vissza hokit láthatott a közönség, de a legnagyobb lehetőségek előnyben adódtak, és ebből a GYHK-nak volt több. Előnyből és helyzetből is. Ám vagy Tőke, vagy a kapuvas akadályozta meg a piros-fehéreket, hogy újfent megszerezzék a vezetést. Igaz, Cooke sem unatkozott, ő is számos nagy lövést vagy helyzetet kellett hatástalanítson. Ilyen körülmények között gól nem született a harmadik harmadban, és jöhetett a hosszabbítás. A csapatok nem hagyták alább és folytatták az öngyilkos játékot. Csak az volt a kérdés, hogy a nagy rohanásban ki fárad el hamarabb. A GYHK vasat talált, a Coronától Franko szólót rontott, hogy végül a 65. perc meghozza a döntést. Az elfáradó gyergyói sor bent ragadt a jégen, míg a vendégek szépen hordozták őket, hogy végül Molnár Zsomborra ne legyen kilépő játékos, aki megszerezte a Brassó győztes találatát. A mindent eldöntő hetedik meccset péntek este Brassóban rendezik, 18.30 órától. Erste Liga, negyeddöntő, 6. mérkőzés Gyergyói HK – Brassói Corona 1–2 (1–0, 0–1, 0–0, 0–1) – h. u. Gólszerzők: Tendler (12.), illetve Franko (23.), Molnár Zs. (65.). Az egyik fél 4. győzelméig tartó párharc állása: 3–3. A Fehérvári Titánok – Ferencváros-Telekom összecsapás tegnap este lapzárta után ért véget.