Hideg Krisztián győzött a téli ralin

Remek hóviszonyok között tartották meg hétvégén a Kovászna Téli Ralit. Két versenyt is magában foglaló viadalon Hargita megyeiek is dobogóra állhattak. A szombati sprintet a gyergyószentmiklósi Pál Alpár nyerte, míg a téli ralin Hideg Krisztián diadalmaskodott. [caption id="attachment_21090" align="aligncenter" width="620"]Pál Alpár nyerte a Kovászna Téli Rali Sprintet Pál Alpár nyerte a Kovászna Téli Rali Sprintet[/caption] Remek körülmények között rendezték meg a hétvégén az első idei romániai raliversenyt Kommandón és környékén. A Sepsiszentgyörgyi Auto Crono SK az elmúlt évekhez képest nagyobb viadalt tervezett: a Kovászna Téli Rali két versenyből állt. Szombaton hat szelektíven egy ralisprintet tartottak, aki pedig a teljes ralit választotta, az tegnap még négy gyorsasági szakaszt teljesített. A viadalra harminckét páros nevezett, a hazaiak mellett érkeztek versenyzők Magyarországról és Bulgáriából, de jelen volt a kolozsvári „olasz” Tempestini – Marco és Simone – család is. Szombaton hat szelektívet – összesen 75,2 kilométert – teljesített a mezőny, a harminckét rajtolóból 25 zárta sikeresen a napot, de csak heten pontoztak a ralisprinten. Ezt a gyergyószentmiklósi Pál Alpár (Mitsubishi Lancer EVO 6) nyerte a magyar Bedő Barna (BMW M3) előtt, a harmadik helyen a szilágysági Bernát Lukács Alex (Subaru Impreza) végzett, akinek a csíkszeredai Fülöp Szilárd navigált. Pál Alpár a 11-es géposztályban is első lett, a Bernát–Fülöp páros pedig a második. A téli rali mezőnye a szombati hat után tegnap még négy szelektívet teljesített, így a pilóták összesen 128,8 kilométert tettek meg gyorsasági szakaszokon. A versenyt a magyar Hideg Krisztián nyerte, megelőzve honfitársát, a többszörös román és magyar ralibajnok Szabó Gergőt (mindketten Mitsubishi Lancer EVO 9), míg a harmadik helyen a szintén magyar Kovács Antal (Ford Fiesta R5) végzett. A 2-es géposztályt Kovács, a 3-ast Szabó, az 5/6-ost Sebastian Barbu (Renault Clio), a 9-est Mitre Andrei (Dacia Logan), a 11-est Dragos Dinu (Mitsubishi Lancer EVO 9), a 12-est Marius Enulescu (Opel Kadett) nyerte. A Bernát Lukács Alex – Fülöp Szilárd páros összetettben a kilencedik, a 11-es géposztályban a második helyen zárta a Téli Ralit, így a sprintversennyel egyben négyszer állhattak a dobogóra. Kopacz Gyula