Hét érem a megyebelieknek

Marosvásárhelyen tartották a hagyományos Petru Ghiurcă Emlékversenyt, amelyen két csíkszeredai és egy gyergyószentmiklósi klub ökölvívói is ringbe léptek. A Hargita megyei sportolók közül heten tértek haza éremmel a rangos eseményről. Az utánpótlás korosztály magyar bajnokságára, illetve a Románia-kupára készülnek a Hargita megyei ökölvívók, éppen emiatt többen is ringbe szálltak az elmúlt héten Marosvásárhelyen tartott Petru Ghiurcă Emlékversenyen. A tizenegyedik alkalommal kiírt viadalt a Ring Boksz Marosvásárhely szervezte, a versenyen a Bene Regaz Csíkszereda, a VSK Csíkszereda és az Erdélyi Godako Ökölvívó SK Gyergyószentmiklós mellett ringbe szálltak a VSK Kolozsvár, a VSK Aranyosgyéres, a Stejarul Dános, a VSK Zilah, a Boksz Club Gyalu, a VSK Beszterce, az SK Torda, a Voința Kolozsvár, a Speranța Zsuk, az Artrom Slatina és Bad Boy Szászrégen ökölvívói is. Az U16-os, ifjúsági korosztály 46 kilogrammos súlycsoportjában a VSK Csíkszereda sportolója, Szőcs Bence nagy küzdelemben pontozással győzte le a VSK Kolozsvár sportolóját, Tamás Antont, míg az U18-asok, azaz a juniorok 71 kilogrammos súlycsoportjában a szintén VSK Csíkszereda igazolt sportolója, Bartók Zsolt a zilahi Chiș David ellen nyert nagy fölénnyel. Sajnálatos módon az U16-os kategóriában Hella Dávid ellenfele nem jelent meg, így a csíki sportoló küzdelem nélkül tért haza Marosvásárhelyről. – Hasznos volt mindkét ringbe lépő sportolóm számára a csütörtöki verseny, főleg Bartók Zsolt számára, aki holnap már Zsilvásárhelyen szerepel a korosztályos, U18-as ökölvívók Románia-kupájában. Zsolt magabiztosan nyerte meg a marosvásárhelyi mérkőzését, nem titkolom, hogy tőle érmet várok a Románia-kupában is – nyilatkozta lapunknak Todor Loránd, a VSK csíkszereda edzője. A gyergyószentmiklósi Erdélyi Godako Ökölvívó SK öt sportolóval indult a Petru Ghiurcă Emlékversenyen, Fazakas István, Búzás Róbert, Majlát András, Fazekas Katalin és Tallósi Vanessza is egy mérkőzést vívott és győztesen hagyta el a ringet. – A viadal jól szolgálta a felkészülésünket, csapatunk tovább is utazott Magyarországra, ahol az utánpótlás Magyar-kupában 11 godakós sportoló lép majd ringbe – írta a marosvásárhelyi versenyt követően beszámolójában Huszár Árpád, a gyergyószentmiklósi ökölvívók edzője.