Hazai pályán győzelem

Szoros, kiélezett meccsen tartotta otthon a három pontot a Székelyudvarhelyi FK teremlabdarúgó-csapata a román bajnokság ötödik fordulójában. A Dunãrea Cãlãraºi szívós ellenfélnek bizonyult, de Mánya Szabolcs mesterhármasa eldöntötte a meccset. [caption id="attachment_37021" align="aligncenter" width="696"]Győzelemmel zárták az edzőtábort az FK játékosai Győzelemmel zárták az edzőtábort az FK játékosai[/caption] Második hazai mérkőzésére készült a Szé­kely­udvarhelyi FK teremlabdarúgó-csapata a román bajnokság ötödik fordulójában, ahol az idei pontvadászatot remekül kezdő Dunărea Călărași volt az ellenfele. A három pont pedig nagyon fontos volt az FK-nak, hogy ne szakadjon le az élmezőnytől már a bajnokság elején. A vendégalakulat viszont magabiztosan érkezett, hiszen négy meccsből eddig hármat megnyertek és csupán a Marosvásárhelyi City’US otthonában szenvedtek vereséget, azt is minimális arányban, miközben legyőzték a Temesvári Informaticát vagy épp a Sepsi Futsalt. Ennek fényében nem várt könnyű találkozó Jakab Zoltán tanítványaira. A Grigoraș, Mánya, Szőcs László, Bíró, Szécsi kezdő felállítást pedig meg is fogta a Călărași a találkozó elején. Radu a hatodik percben bevette Grigoraș ketrecét. Az FK viszont nem engedett és a 13. percben Mánya két gólt is szerzett. Előbb fejjel, majd lábbal volt eredményes, amellyel lezárta az első félidő góljait. A második félidőt újfent a vendégalakulat kezdte jobban, és Ion visszaállította az ikszet. Kőkemény meccs alakult ki innentől kezdve, de az FK-nak jött ki végül a lépés. A 32. percben Szécsi lökete a kapufáról Varlan hátáról ment be a kapuba, majd jött Szőcs László egyéni akciója, és végül Mánya közel tízméteres bombája eldöntötte a mérkőzés sorsát. Eredmény: FK Székely­udvarhely – Dunărea Călărași 5–2 (2–1) /Mánya Szabolcs (13., 13., 38.), Varlan (32. – öngól), Szőcs László (34.), illetve Radu (6.), Ion (23.)/. Edzőtáborban hangoltak Az elmúlt hetekben a román teremlabdarúgó-válogatott tartott edzőtábort Cheile Grădiștei-en, a legutóbbi héten pedig az ifjúsági keretet is ugyanoda hívta össze a szövetségi kapitány. Az FK Székelyudvarhely kerete is kimozdult a megszokott környezetéből, a Zetevár Panzió központtal edzőbort tartott, így készülvén a Dunărea Călărași ellni mérkőzésre. A városi sportcsarnok elfoglaltsága miatt épp jókor jött ez. A remek hangulatú tábor reményeik szerint megfelelő löketet adott a folytatásra, a bajnokságban pedig ez minél több megszerzett ponttal jár. Az FK trénere, Jakab Zoltán nem számíthatott a nemzeti ifiválogatottba behívott két játékosára, Bíró Attilára és Hadnagy Istvánra, a többiek viszont ott voltak, összesen tizenhárom teremlabdarúgó vett részt. Az edzőtábort a Hargita Megyei Tanács támogatta. Darvas Attila