Hazai győzelmek

Négy összecsapással elrajtolt a megyei labdarúgó-bajnokság pontvadászata is a hétvégén. Egy döntetlen született, míg a többi mérkőzésen a hazaiak örvendhettek. Egy találkozót elhalasztottak. Három mérkőzésen hazai győzelem született a megyei labdarúgó-bajnokság nyitófordulójában. A tíz csapatot felvonultató bajnokságban három újonc van, akik közül a csomafalviak Almáson alulmaradtak. Szárhegy, illetve Tölgyes épp egymás ellen kezdett. A találkozó hajrájáig úgy tűnt, a Bástya megszerzi a három pontot, de a 88. percben a vendégek egyenlítettek. A címvédő keresztúriak az FK fiatalokkal megtűzdelt második számú csapatát fogadta, és majdnem „elszórakozta” a három pontot. Az 58. percben már 3–0-ra vezettek, de az FK feljött mínusz egyre. Erejükből viszont már nem futotta az egyenlítésre. A Székelyudvarhelyi Roseal és a Balánbányai Bányász ádáz csatát vívott. A hazaiak a meccs utolsó tíz percében döntötték el a pontok sorsát. Eredmények 1. forduló: Homoródalmási Homoród – Gyergyócsomafalvi Délhegy SK 2–1 (2–0) /Mag Árpád (35., 42.), illetve Köllő Emil (90.+2)/; Gyergyószárhegyi Bástya – Gyergyótölgyesi SE 1–1 (0–0) /Keresztes Tihamér (64.), illetve Sajgó Csaba (88.)/; Székelykeresztúri Egyesülés – FK Csíkszereda II. 3–2 (2–0) /Lázár Zsolt (3.), Kovács Ákos (26.), Vékás Barna (58.), illetve Locotus Miklós (78.), Antal Norbert (84.)/; Székelyudvarhelyi Roseal – Balánbányai Bányász 2–1 (1–1) /Pál Sándor (12.), Ciprian Mogoșeanu (80.), illetve Robert Bucuri (5.)/. A Csíkszépvízi MŰ – Maroshévízi Pro Maros SK mérkőzést – a hévíziek kérésére – szeptember 25-ére halasztották. HN-összeállítás