Hazai győzelem

Visszavágott a tavaly elveszített döntőért a Székelyudvarhelyi IPSE Székelykeresztúrnak a negyedik alkalommal megrendezett Barátság-kupán. A 35 éven felülieknek kiírt labdarúgótornára 16 csapat nevezett. Négy négyes csoportba sorolták be a negyedik alkalommal megrendezett Barátság-kupa résztvevőit, akik a székelyudvarhelyi sportcsarnokban mérték össze erejüket. A labdarúgó tornára csak 35 éven felüliekből álló alakulatok nevezhettek. A torna során kiemelkedett a mezőnyből a két tavalyi döntős, a Székelyudvarhelyi IPSE, illetve Székelykeresztúr. Ez a két alakulat játszotta a finálét is, akárcsak tavaly. Idén viszont az udvarhelyi alakulat győzött és elhódította a trófeát. Eredmények Egyenes kiesési szakasz: negyeddöntők: Székelykeresztúr – Csík­szeredai Lokálpatrióta 2–0, Ad­rianus – Iris Panzió 1–1 – büntetőkkel 4–3, Örökifjak – IPSE 0–2, Farkaslaka – Castelo Dé­va 2–9; elődöntők: Keresztúr – Ad­rianus 6–0, IPSE – Castelo Dé­va 9–2; kisdöntő: Adrianus – Cas­telo Déva 4–2; döntő: IPSE – Ke­resztúr 2–1. Különdíjak: gólkirály: Kovács Eduárd (Déva); legjobb kapus: Tarcsafalvi Csaba (IPSE); legjobb játékos: Csíki Szabolcs (Keresztúr); fair play díj: Ze­telaka–Varság. HN-összeállítás