Hátrányból fordítottak

Győzelemmel kezdte meg a Szé­kelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata az 5-8. helyért zajló rájátszást, így az ideiglenes edző-játékos, Goran Kuzmanoszki jól mutatkozott be a kispadon. Az SZKC a szünetben még ötgólos hátrányban volt a Dunărea Călăraºi ellen, innen fordítottak. [caption id="attachment_48341" align="aligncenter" width="1000"] A második félidőre összeállt az SZKC védekezése Fotó: Csedő Attila[/caption] Szombaton délután a férfi kézilabda-bajnokság rájátszása második körének első párharcát játszotta a Székelyudvarhelyi KC, amely saját közönsége előtt látta vendégül a Dunărea Călărași együttesét az 5-8. helyért szóló találkozón. A mérkőzést az udvarhelyi alakulat indította jobban, negyedóráig ha lerázni nem is tudták az ellenfelet, folyamatosan egy-két találattal előnyben voltak. A szünetig mind támadásban, mint pedig védekezésben rengeteg hibát követtek el, amit a vendégcsapat könyörtelenül kihasznált, elhúzott, 13–18-at mutatott az eredményjelző a szünetben. A második felvonásban megrázták magukat, Petar Jokanovics védéseinek, a jó védekezésnek és a pontosabb befejezésnek köszönhetően olyan tízperces periódust produkáltak, hogy nem kaptak gólt, kiegyenlítettek. Ez erőt adott a végjátékra, és végül megnyerték a találkozót. Összetettben így 1–0-ra vezetnek az egyik fél két nyert mérkőzésig tartó párharcban. Folytatás a héten idegenben. Rájátszás, második kör, első meccs: Székelyudvarhelyi KC – Dunărea Călărași 29–26 (13–18) /az SZKC gólszerzői: Mihalcea 7, Ojleszki 5, Komogorov, Markez 4-4, Szász 3, Baranau, Onyejekwe 2-2, Peric, Ghiță 1-1/. HN-összeállítás