Hátrányból fordított a Sportklub

Rangadót rendeztek a jégkorong Erste Liga legutóbbi játéknapján, amikor a címvédő Csíkszeredai Sportklub hátrányból tudott fordítania MAC HKB Újbuda ellen. A csíki csapat zsinórban 10 győzelemnél jár. Dupla fontosságú meccsekkel folytatódik hétvégén a sorozat a kék-fehérek számára. Három hazai siker született az Erste Liga vasárnapi játéknapján. A DEAC háromgólos hátrányból állt fel, a Csíkszereda a MAC HKB-t verte, míg az UTE jó emberfóros játékának köszönhetően is diadalmaskodott. Fordulatokban és gólokban gazdag összecsapást rendeztek Debrecenben, ahol a DVTK a 8. perc közepére háromgólos előnyre tett szert, a hazaiak időt kértek és kapust cseréltek, Hetényi váltotta Gönczit. A DEAC a második harmadban másfél percen belül kétszer talált be, ám Kiss Roland gólja után némileg megnyugodhattak a vendégek. A DEAC az utolsó harmadban tudott egyenlíteni, Kulesov és Spirko volt eredményes. A ráadás két percig sem tartott, Dalecky döntötte el a pluszpont sorsát. Csíkszeredában bár jobban kezdett a hazai Sportklub, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést a nyolcadik percben Gooch révén. Erre az első felvonásban csak kapuvasakkal tudott válaszolni a hazai alakulat, hogy a második felvonásra a gólok is jöjjenek. Előbb Rokaly Szilárd ért bele mesterien Salló kék vonalas lövésébe, majd a harmad vége előtt Szkacskov szolgálta ki Fodort. A záró felvonásra a fáradó MAC nem bírta a hazai nyomást. Stach egyenlő létszám mellett, majd Becze előnyben szerzett gólt, bebiztosítva a kék-fehérek zsinórban aratott tizedik győzelmét. Újpesten a hazai csapat nem botlott az egyre jobb formába lendülő Dunaújváros ellen. A lila-fehérek az első húsz percben háromgólos előnyre tettek szert, és e különbséget a mérkőzés végéig sikerült megtartaniuk. Zakót kaptak az Ágyúsok Szombat este szoros meccsen 4–1-es győzelmet könyvelhettek el a Háromszéki Ágyúsok a Bukaresti Steaua elleni román bajnoki meccsen. A másnapi visszavágóra fordult a kocka. A „bakák” az első felvonásban már kétgólos előnyre tettek szert, hogy a második 20 percben valósággal kiüssék a kézdivásárhelyi csapatot. A Steaua a háromgólos vereségre nyolcgólos győzelemmel válaszolt. A kézdivásárhelyiek a GYHK ellen folytatják a román bajnokik sorát, míg a Steaua a hétvégén Brassóban lép jégre a Sapientia U23 ellen. Erste Liga, eredmények Vasárnap: Debreceni DEAC – DVTK Jegesmedvék 5–4 (0–3, 2–1, 2–0, 1–0) – h. u. /Spirko (26., 58.), Sándor (27.), Kulesov (45.), Dalecky (62.), illetve Walker (3.), Galajda (4.), Miskolczi (8.), Kiss R. (38.)/; Csíkszeredai Sportklub – MAC HKB Újbuda 4–1 (0–1, 2–0, 2–0) /Rokaly Sz. (31.), Fodor (39.), Stach (47.), Becze (51.), illetve Gooch (8.)/; Újpest – Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (3–0, 0–0, 2–2) /Kiss P. (12.), Balogh (15.), Nemes (19., 48.), Just (59.), illetve Gebei (47.), Kabatajev (60.)/. A Gyergyói HK – MAC HKB Újbuda összecsapás tegnap este lapzárta után ért véget. A heti műsor: péntek: Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub (18.30), DVTK Jegesmedvék – Ferencváros-Telekom (19.00), Debreceni DEAC – Újpest (19.30), UNI Győr ETO HC – MAC HKB Újbuda (20.00); vasárnap: MAC HKB Újbuda – DVTK Jegesmedvék (15.15), Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona (18.30), Ferencváros-Telekom – Debreceni DEAC (19.30), Újpest – UNI Győr ETO HC (19.30). Román bajnokság, eredmény Vasárnap: Háromszéki Ágyúsok – Bukaresti Steaua 0–8 (0–2, 0–5, 0–1) /Misnyikov (8., 16.), Görbea (21.), Polozov (28.), Timaru (30.), Martinov (36.), Abdullin (38., 59.)/. A heti műsor: ma: Brassói Corona – Galaci VSK (18.30); holnap: Sapientia U23 – Gyergyói HK (18.30); szerda: Brassói Corona – Galaci VSK (18.30); péntek: Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub (18.30); szombat: Bukaresti Steaua – Sapientia U23 (18.30, Brassó), Gyergyói HK – Háromszáki Ágyúsok (18.30); vasárnap: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona (18.30), Bukaresti Steaua – Sapientia U23 (18.30, Brassó).