Hátrányból fordított a GYHK

Kétgólos hátrányban is volt a Gyergyói HK az UNI Győri ETO HC ellen, de végül elhozták a három pontot. A Brassói Corona viszont egy gólokban gazdag összecsapáson négygólos vereséget szenvedett Debrecenben. A Csíkszeredai Sportklub fájó, négygólos vereséggel nyitotta a vasárnapi napot a jégkorong Erste Ligában, ami az erdélyi csapatokat illeti. Este pedig a Gyergyói HK és a Brassói Corona is jégre lépett. Egy emberelőnyös és egy emberhátrányos góllal a Győr elhúzott hazai pályán a piros-fehérekkel szemben, de a GYHK gyorsan szépített. Fokozatosan vette át az irányítást a vendég csapat, és a második harmad második felében az eredményt is megfordította. Jól működött a gyergyói emberelőnyös játék, három gól is született ilyen helyzetből. Bodó Chris mind a négy találatban benne volt, egyet maga lőtt, hármat előkészített. Sylvestre ezúttal is jó társa volt, a kanadai légiós eddigi hét meccséből csak egyszer nem szerzett pontot, most 2+1-gyel zárt. A Gyergyó ma a MAC HKB vendége lesz és zárja első magyarországi kiszállását. Debrecenben viszont nem volt pardon a Brassónak. A Debrecen vezető gólját a Brassó bő egy perc múlva kiegyenlítette. Az első harmadban is sok volt a büntetés, de ezekből egyik csapat sem tudott profitálni. Aztán Turcotte váltott gólra egy áthúzódó fórt, majd a DEAC kettős hátrányt is kivédekezett. A 29. percben Hunt még egyenlített, de innentől a hazaiak percei következtek. Két percen belül Vokla, Spirko és Dalecky is betalált, utóbbi fórból, majd a harmad végén Kloz kettős előnyt értékesített, így néggyel húzott el a debreceni gárda. Turcotte gyors gólja indította az utolsó harmadot, ez is kettős fórban született, újabb brassói fegyelmezetlenség után. Valchar és Gajdó még csökkentette a különbséget, de a végét jobban bírta erővel és idegekkel a DEAC, fél perccel a vége előtt pedig Hári állította be a végeredményt. Erste Liga, eredmények UNI Győr ETO HC – Gyergyói Hoki Klub 2–4 (2–1, 0–2, 0–1) Gólszerzők: Vas M. (8.), Czakó (14.), illetve Orbán (15.), Bodó (32.), Sylvestre (40., 49). Debreceni DEAC – Brassói Corona 8–4 (1–1, 5–1, 2–2) Gólszerzők: Dalecky (9., 36.), Turcotte (21., 41.), Vokla (34.), Spirko (35.), Kloz (40.), Hári (60.), illetve Huard (10.), Hunt (29.), Valchar (52.), Gajdó B. (55.). A DVTK Jegesmedvék – Brassói Corona és az Újpest – Csíkszeredai Sportklub mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. A MAC HKB Újbuda – Gyergyói HK találkozót ma 20 órától rendezik.