Hat megyei győzelem

Tíz dobogós helyet szereztek az országos motocross-bajnokság utolsó előtti fordulójában a Hargita megyei motorosok. A Székelyudvarhely melletti Nagyoldalon található pályán az elmúlt hétvégén tartott bajnoki futamokon összesen ötvenhárom pilóta vett részt. Hat kategóriában megyei siker született. Négy kategóriában Hargita megyébe került az országos bajnoki cím. [caption id="attachment_56830" align="aligncenter" width="1000"] Csíki motorosok a székelyudvarhelyi országos bajnoki futam után. Tíz dobogós hellyel zártak[/caption] Nagyon jól sikerült a Hargita megyei sportolók számára a hazai motocross országos bajnokság utolsó előtti futama, amelyet Székelyudvarhelyen tartottak az elmúlt hétvégén. A Nagyoldalon kialakított pályán összesen ötvenhárom motoros indult, közülük tizenhárman voltak Hargita megyeiek. Hatan győzelemmel térhettek haza, egy pilóta második, három pedig a harmadik helyen zárt. A legfontosabb talán az, hogy négy kategóriában már biztos, hogy Hargita megyei pilóta nyerte az országos bajnokságot. Az MX2 kategóriában Balázs István az egész szezonban nem talált legyőzőre, a székelyudvarhelyi futamokat is megnyerte, és immár országos bajnok az utolsó forduló előtt. Az ifjúsági II. kategóriában a Benczédi testvérek közül Tamás ért el jobb helyezést, ám Zoltán még harcban áll a bajnoki címért, hiszen 164 ponttal a harmadik helyen áll 26 pontos hátránnyal az éllovassal szemben. Az utolsó fordulóban pedig összesen ötven pont jár a két futamgyőzelemért, így még esélye van a csíki motorosnak az elsőségre. Az ifjúsági III-asoknál Becze Csillag Vince minden futamot megnyerve már országos bajnok, a csíki motoros Székelyudvarhelyen sem talált legyőzőre. A 65 cm3-as géposztályban a székelyudvarhelyi jelentette az első versenyt Erőss Kund számára. A fiatal csíki motoros az első futamon a hatodik helyen zárt, a másodikon pedig az ötödik helyen futott be, összetettben pedig 31 ponttal a hatodik lett. A verseny során sokáig a negyedik volt Erőss Kund, ám technikai gondokkal küzdött, de így is a köridőket tekintve jól teljesített a csíki sportoló. Bátyja, Koppány viszont Székelyudvarhelyen lett bajnok a 85 cm3-as géposztályban. Erőss Koppány az idei országos bajnokság kilenc futamából ötöt nyert, kettőn pedig a harmadik helyen zárt, így az utolsó fordulótól függetlenül megnyerte a kategória pontvadászatát. A veteránok I-es kategóriájában Fazakas Zoltán is országos bajnok, hiszen a csíki motoros az idén – így Székelyudvarhelyen is – megnyerte a pontvadászat összes futamát. Az amatőröknél az MX1 kategóriát Székelyudvarhelyen Varga Zsolt nyerte, Kovács Balázs pedig dobogóra állhatott. Az amatőrök MX2 kategóriájában Hargita megyeiek zártak a dobogón, közülük Okos Zsolt nyert, a csíki motoros pedig mindössze két pontra van az országos bajnoki címtől, Antal Szilárd Mihálynak pedig esélye van a pontvadászat második helyét megszerezni az utolsó fordulóban. Az országos bajnokság utolsó fordulóját szeptember 30-án a Gyergyószárhegy melletti Güdüc pályán tartják. Eredmények Ifjúsági III, 50 cm3: Benczédi Tamás 3. hely; Benczédi Zoltán (mindketten KTM) 5. hely. Ifjúsági III., 50 cm3: Becze Csillag Vince (KTM) 1. hely. 65 cm3: Erőss Kund (KTM) 6. hely 85 cm3: Erőss Koppány 1. hely. MX2: Balázs István (Husqvarna) 1. hely. Amatőrök, MX1: Varga Zsolt 1. hely, Kovács Balázs 3. hely, Fórika Krisztián (mind KTM) 4. hely. Amatőrök, MX2: Okos Zsolt 1. hely, Gerczuj Nándor 2. hely, Antal Szilárd Mihály (mind Yamaha) 3. hely. Veterán 1.: Fazakas Zoltán (Yamaha) 1. hely. Kopacz Gyula