Hat kategóriagyőzelem

Nyolc Hargita megyei motoros vett részt a hétvégén az Érmihályfalván tartott országos motocross-bajnokság második fordulóján. A népes megyei küldöttségből többen is győzelmekkel tértek haza. [caption id="attachment_50484" align="aligncenter" width="1000"] Benczédi Zoltán az első, míg Benczédi Tamás (balról a második) az ötödik lett[/caption] Érmihályfalva adott otthont a hétvégén az országos motocross-bajnokság második fordulójának, amely során két futamot tartottak. A Hargita megyei motorosok népes mezőnnyel vettek részt a bajnoki fordulón, a nyolc főt számláló küldöttségből hatan egyáltalán nem találtak legyőzőre, míg egy sportoló összetettben a második helyen zárt. Érmihályfalván remek körülmények között tudták megtartani a futamokat, nem úgy, mint két hete Lugoson, ahol az időjárási viszontagságok, illetve a pálya állapota miatt megállították a versenyzést, így ott csak egy futamot tartottak meg. A második fordulóban az MX2 kategóriában a székelyudvarhelyi Balázs István (Steaua – Yamaha) két futamgyőzelmet aratott (50 pont), az ifjúsági 2-ben a csíkszeredai Benczédi Zoltán is kétszer nyert (50 p.), míg Benczédi Tamás (mindketten Steaua – KTM) egy hatodik és egy ötödik helyet szerezve összetettben 31 ponttal az ötödik lett. Az ifjúsági 3-as kategóriában Becze Csillag Vince is a maximális 50 pontot zsebelte be, miután mindkét futamot megnyerte. A 85 cm3-es kategóriában a csíkszeredai Erőss Koppány (Steaua – Husqvarna) sem talált legyőzőre, így ő is a két futamgyőzelemért járó maximális 50 ponttal tért haza Érmihályfalváról. A veterán 1-es kategóriában a csíki Fazakas Zoltán (Steaua – Yamaha) is megnyerte mindkét futamot, míg az amatőrök MX2 kategóriájában a győzelmekért csíkszeredai párharc volt: Okos Zsolt (Steaua – Yamaha) két sikert könyvelhetett el, míg Antal Szilárd (Csíki Enduro – Yamaha) az első futamon második, a másodikon pedig harmadik lett, összetettben pedig a második helyet szerezte meg. Balázs István, Fazakas Zoltán, Erőss Koppány és Becze Csillag Vince kategóriájában maximális pontszámmal – 75 – vezeti az országos bajnokságot. A következő fordulót június 9. és 11. között Zernyesten tartják. Kopacz Gyula