Három pont a zsebben

A negyedik forduló mérkőzéseit rendezték a román labdarúgó harmadik ligában, amely során a Székelyudvarhelyi FC hazai pályán, míg az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot. A kötelező győzelem reményében utazott el Galacra az FK Csíkszereda labdarúgócsapata a harmadik liga negyedik fordulójában. A galaci együttes bár eddig három nagyon sima vereséget szenvedett és 0–30-as gólaránnyal rendelkezett, az FK dolgát mégis megnehezítette. Jakab góljára ugyanis válaszolni tudtak, de az FK a második félidőre végül a maga javára döntötte a mérkőzés sorsát. A Székelyudvarhelyi FC az eddig három döntetlent jegyző CSM Focșani-t fogadta. A vendégegyüttes hamar megszerezte a vezetést. A folytatásban mindkét oldalon kimaradt egy-egy nagyobb helyzet a szünetig. A második félidőre erőre kapott az SZFC, és 16 perc alatt nemhogy egyenlített, hanem a maga javára fordította az állást. Az utolsó 30 percben a vendégek kitámadtak, és fölényük a meccs végére hatalmas volt, de gólt nem tudtak szerezni a masszívan védekező SZFC-vel szemben. A következő fordulóban az FK a Barcarozsnyót fogadja, míg az SZFC a Bucovina Rădăuți vendége lesz. III. liga, I-es csoport, 4. forduló: Székelyudvarhelyi FC – CSM Focșani 2–1 (0–1) /Csifó (51.), Ribarics (61.), illetve Pasăre (8.)/; Galaci Metalosport – FK Csíkszereda 1–3 (1–1) /Misăilă (45.), illetve Jakab (39.), Bajkó (49., büntetőből), Hodgyai (77.)/; Sporting Liești – Kézdivásárhelyi KSE 2–2, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – CSM Roman 3–0, Bákói Aerostar – CSM Pașcani 3–0, Szászhermányi AFC – Sănătatea Dărăbani 4–0, Galaci Oțelul – Bucovina Rădăuți 2–0. HN-összeállítás