Három mérkőzést játszottak

A labdarúgó harmadik liga tavaszi rajtjára készülő Székely­udvarhelyi FC, illetve az FK Csíkszereda újabb felkészülési meccseken vannak túl. Sőt előbbiek két mérkőzést is letudtak a hétvégén, felemás sikerrel. [caption id="attachment_44742" align="aligncenter" width="640"] A helyzetkihasználással gondban volt az FK Fotó: fkcsikszereda.ro[/caption] Folytatták a felkészülést a labdarúgó harmadik liga tavaszi rajtjára a megyei csapatok. A Székelyudvarhelyi FC a hétvégén két mérkőzéssel hangolt. Előbb az ötös csoport 10. helyezettjét, a Szászrégeni Lendületet fogadták, majd a hatodik helyen tanyázó Medgyesi Gaz Metan II. vendégei voltak. Vágó Attila alakulata Szász­régen ellen gyengén kezdett, ezt ki is használta az ellenlábas, ám az SZFC nem engedte ki kezéből a meccset. Előbb Silion egyenlített, pár percre rá Antal Norbert is betalált, megfordítva az állást. A szünetet követően a cserék jutottak lehetőséghez, akik megtartották az egygólos előnyt. Szombaton a Medgyesi Gaz Metan II. ellen kiegyensúlyozott első félidőt játszottak az udvarhelyi fiúk, de a szünet előtt egy véleményes szituációból gólt kaptak. A második félidő elején, egy védelmi megingás után kettővel ment el a Medgyes, innen már nem tudott felállni az SZFC. A Nyíregyházán edzőtáborozó FK Csíkszereda is letudott még egy felkészülési meccset a Balkány SE-vel szemben. Lengyel Roland alakulata hiába dominálta végig a találkozót, rengeteg lehetőséget elpuskázott. A magyarországi csapat egyszer jutott el Horváth kapujáig, és abból gól lett, míg az FK helyzeteiből csak egyet értékesített. Az SZFC szombaton a Ko­vászna megyei Kézdivásárhelyi KSE-vel játszik, míg az FK szerdán Pusz­tadaróc ellen küzd meg Nyíregyházán. Eredmények: Székely­udvar­he­lyi FC – Szászrégeni Lendület 2–1 (2–1) /Silion (30.), Antal N. (35.)/; Medgyesi Gaz Metan II. – Székelyudvarhelyi FC 2–0 (1–0); FK Csíkszereda – Balkány SE 1–1. HN-összeállítás