Három érem a csapatbajnokságról

A terep, a tájékozódási nehézségek, a szakadó eső és jégeső is gondot okozott a hétvégén Comarnic környékén tartott tájfutó országos csapatbajnokság résztvevői számára. A VSK Csíkszereda sportolói a nehézségek ellenére remekül szerepeltek és három éremmel tértek haza a Prahova megyében tartott viadalról. [caption id="attachment_28936" align="aligncenter" width="972"]Suciu Simion és Szép Zoltán a dobogó harmadik fokán Suciu Simion és Szép Zoltán a dobogó harmadik fokán[/caption] Egy ezüst- és két bronzéremmel tért haza a VSK Csíkszereda tájfutó szakosztálya a hétvégén rendezett országos csapatbajnokságról. A viadalnak Comarnic és környéke adott otthont, a verseny több szempontból is emlékezetes marad a tájfutók számára: egyrészt a nehezen futható terep, másrészt a tájékozódási nehézségek és a szakadó eső, jégeső okozott gondot a sportolóknak. Az akadályokat jól vették a csíki tájfutók, akik közül a legfiatalabbak a 16 éves korosztályban harmadikok lettek. A Ráduly Csongor és Rancz Máté alkotta csapat kétnapi verseny után, mindössze 52 másodpercre volt az ezüstéremtől, de végül be kellett érniük a bronzéremmel. Szintén közel volt a bravúrhoz a Suciu Simion és Szép Zoltán alkotta kettős is, akik a felnőttek között első nap még a második helyen álltak, vasárnap azonban lecsúsztak a dobogó harmadik fokára. Őket Craiova és Gyulafehérvár csapata előzte meg. A Vaszi Benedek és Ráduly Róbert Kálmán alkotta páros a hetedik helyen fejezte be a bajnokságot. Összejött viszont az ezüstérem a VSK Csíkszereda nagyifjúsági csapatának: a Szász Botond és Erősdi Zakariás alkotta duó második lett. A felnőtt nők között a Ráduly Annamária és Györfi Melinda kettős ötödik helyen ért célba. A csapatbajnoksággal párhuzamosan zajlott a Gaudeamus-kupa is, amelyen a 45 éves korosztályban a férfiaknál Szász János nyert, a nőknél pedig Szász Neli második lett. A 16 éves fiúk versenyén Rancz Máté két nap után a harmadik helyen fejezte be a versenyt, akárcsak Suciu Simion a felnőttek között. HN-összeállítás