Három csíki győzött

Zágráb adott otthont a rövidpályás gyorskorcsolya Danubia Series utolsó, hatodik versenyének, amelyen négy csíkszeredai is győzni tudott. A sorozat végén viszont öt csíki sportoló zárt dobogón, közülük hárman megnyerték kategóriájuk versenyét. [caption id="attachment_44737" align="aligncenter" width="2442"] A felnőtteknél Imre Emil nyerte a Danubia Seriest Fotó: László Róbert / archív[/caption] Zágráb adott otthont a rövidpályás gyorskorcsolya Danubia Series 2016/2017-es idényében az utolsó versenynek. A viadalon jelen voltak a csíki sportolók is, négyen az első helyen zártak. A sorozat végén öten zártak dobogós helyen, közülük hárman kategóriagyőzelemmel fejezték be az idei Danubia Seriest. Zágrábban az ifjúsági E kategóriában Farkas Bíborka, a D kategóriában a lányoknál Albert Katalin, a fiúknál Volmer Sebastian (mind ISK Csíkszereda) győzött. Az ifjúsági A kategóriában az ötödik, a felnőttek között a tizedik helyen zárt Bodó Emőke, a fiúknál az ifjúsági A kategóriát megnyerte, a felnőttek között pedig a második helyen zárt Tímár Ádám (mindketten ISK). A 2016/2017-es Danubia Series hat versenyből állt. A sorozat 2016. szeptember utolsó hétvégéjén Csíkkarcfalván kezdődött, majd október elején Csehországban, november végén Szófiában, december közepén Sanokban és január elején Budapesten folytatódott, a múlt hétvégén pedig Zágrábban ért véget. Minden versenyen volt képviselője az ISK Csíkszeredának. A sorozat végső összesítésénél minden kategóriában három-három, a versenyeken az összetett eredmény alapján kialakult pontszámokat vették figyelemben. A nők felnőtt versenyét Balázs Tünde (CSU Brassó) nyerte Szőcs Renáta előtt, Silló Ottilia (Csíkszeredai Sportklub) a hetedik, Albert Júlia (ISK) a nyolcadik helyen zárt. Az ifjúsági A kategóriában Bodó Emőke a hetedik helyen zárt, a B kategóriában Albert Júlia a tizenharmadik lett, míg a D kategóriát Albert Katalin nyerte (mind ISK). A felnőtt férfiak sorozatát Imre Emil (Sportklub) nyerte, Szász Attila (ISK) a kilencedik helyen zárt, az ifjúsági A kategóriában Tímár Ádám (ISK) a második, Antal Tamás (Sportklub) a hatodik, Salceanu Eduard (ISK) a 23. lett. Az ifjúsági B kategóriában Szász Attila a hetedik lett, a C kategóriában Sarány Bence (ISK) a 33. helyen zárt, a D kategóriában pedig Volmer Sebastian (ISK) a hetedik helyet szerezte meg. A 2016/2017-es Danubia Se­riesben összesen háromszáz sportolót rangsoroltak – 134-et a nőknél, 167-et a férfiaknál –, a lányoknál az ifjúsági C (35) és a D (44) kategória volt a legnépesebb, a felnőtteknél 17, az ifjúsági A-ban 11, a B-ben pedig 27 sportolót rangsoroltak. A fiúknál a legtöbben – 48-an – az ifjúsági C kategóriában voltak, a D kategóriában 36, a B-ben 33, az A-ban 27 sportolót rangsoroltak, míg a felnőttek viadalán 23-an szerepelnek a végső táblázaton. HN-összeállítás