Három csíki érem az országos bajnokságon

Fotó: Papp Róbert Flórián
A Csíkszeredai Sportklub és az ISK Csíkszereda két felcsíki tagozatának sportolói vettek részt az elmúlt hétvégén az U16-os cselgáncsozók országos bajnokságán. A csíki küldöttség három éremmel tért haza Szatmárnémetiből. Lassan visszatér a sportélet oda, ahol gyakorlatilag meg­állni kényszerült két éve, azaz a koronavírus-járvány előtti időszakhoz: egyre népesebbek a versenyek, és ezek közé tartoznak a cselgáncsviadalok is. Az elmúlt hétvégén Szatmárnémeti adott otthont az U16-os korosztály országos bajnokságának, amelyen az elmúlt két évhez képest már jóval népesebb volt a részvétel. A Csíki-medencéből két klub, a Csíkszeredai Sportklub, valamint az ISK Csíkszereda két felcsíki községben kihelyezett tagozatának dzsudokái vettek részt a bajnoki döntőn, hárman éremmel is tértek haza. Az ISK csíkszentdomokosi csoportjából a 81 kilogrammos súlycsoportban Szász Balázs a második helyen zárt, míg a 73 kilogrammosok között Szabó Bence bronzérmes lett. Bodó Leó a 73 kilogrammos súlycsoportban az ötödik, míg Szász Ferenc az 50 kilogrammosok között a hetedik helyen zárt. A sportolókat Szőcs László, Silló István és Katona Szabolcs edzők készítették fel a versenyre. A Csíkszeredai Sportklubtól Farkas Kende az 50 kilogrammos súlycsoportban lépett tatamira, Dánél Sándor edző tanítványa egy bronzéremmel tért haza Szatmárnémetiből. Az ISK Csík­szent­ta­má­son ki­he­lyezett cselgáncsoportjából Balogh Edgár küzdött az 50 kilogrammos súlycsoportban, Dánél Szabolcs edző tanítványa az ötödik helyen zárta az országos bajnokságot. Szőcs László lapunknak elmondta, a koronavírus-járvány miatti megszorítások eltörlését követően újra népes volt a részvétel az országos bajnokságon. – Jó volt újra átélni a régi hangulatot a teremben, és remélem, ez jövőben is így marad, mert a sportolóknak is lehangoló volt üres csarnokokban küzdeni, már amikor arra is lehetőség volt – mondta lapunknak Szőcs László.