Három csíki érem a Tisza-kupán

Szegeden álltak rajthoz március közepén a Felcsík SK, a Csíkszeredai Sportklub és az ISK Csíkszereda rövidpályás gyorskorcsolyázói. A Tisza-kupán hat ország sportolói indultak, a csíki gyorskorcsolyázók három éremmel tértek haza. Szegeden tartották március 11. és 13. között a 18. rövidpályás gyorskorcsolya Tisza-kupa nemzetközi versenyt, amelyen a házigazda Magyar­ország mellett Románia, Csehország, Szerbia, Ukrajna és Szlovákia utánpótláscsapatainak sportolói vettek részt. Romániát három erdélyi klub képviselte, a versenyzőket Szőcs Renáta, a Csíkszeredai Sportklub, Kalamár Zsolt és Szekeres Gyöngyvér, az ISK Csíkszereda és az SK Felcsík edzői kísérték el a versenyre Összetettben a junior G korosztályban André Beáta (Sportklub) a második helyen zárt, a junior F korcsoportban László Krisztina-Réka (ISK Csíkszereda) az első lett, míg András Vivien (Sportklub) a második helyen zárt, László Szepesi Emma (ISK) a negyedik, Lőrinczi Mátéfi Viola (Sportklub) az ötödik, míg Veress Klára (Sportklub) a nyolcadik lett a 26 sportolóból. A fiúk F kategóriájában a sportklubos András Kevin a nyolcadik helyen zárt. A junior E kategóriában a lányoknál Török Boglárka Anna (Sportklub) a kilencedik, Imreh Amália (SIK) a 19. lett a 29 fős mezőnyből, míg a fiúk között Fülöp Hosszú Magor (Sportklub) a 12., Csiszer Árpád (ISK) a 14., Lőrinczi Mátéfi Balázs (Sportklub) a 19. lett a 23-as mezőnyben. A junior D korosztályban a lányok között Márton Henrietta (ISK) a 13., Gere Cynthia (ISK) a 16. helyen végzett 26 sportoló között, a fiúknál Imreh Edwárd (ISK) a 12. lett a 20 fős mezőnyben. A junior C korcsoportban Szi­gyártó Ádám a 15., Fodor Kristóf (mindketten Sportklub) a 19. helyen zárt. A női 13 fős mezőnyben Barta Nóra az ötödik, Gál Sarolta a hetedik, Albert Katalin a kilencedik, Madarász Tímea (mind ISK) a 11., míg Csillag Adrien (Sportklub) a 12. helyen zárt, a férfiak tízfős mezőnyében az SK Felcsík két sportolója, Dobos Ádám és Antal a hetedik, illetve a nyolcadik lett. – Mindenkinek sikerült a legjobb futamidejét hoznia, amivel nagyon elégedett vagyok, viszont a szerencse nem állt mellénk, nagyon sok hibát követtünk el, amit más ki tudott használni. Habár a múlton nincs értelme rágódni, tanulunk mindig a hibákból, abból építkezünk és készülünk a következő versenyre. A következő versenyünk az országos bajnokság lesz, itthon, Csíkszeredában – értékelte a szegedi viadalt Szőcs Renáta. A csíkiak közül négyen a finnországi Vuokattiban zajló Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon vesznek részt. Az 1500 méteres távon Gál Sarolta a 25., Farkas Bíborka a 28. lett, 500 méteren Gál a 16., Farkas a 28. helyen zárt. A fiúknál 1500 méteren Antal Apor a 22., Dobos Ádám a 24. lett, 500 méteren pedig a 28., illetve a 29. hely jutott a csíkiaknak.