Három csíki csapat az első háromban

Két győzelem, egy vereség az FK Csíkszereda Elit ligás csapatainak hétvégi eredménye. A csíkiak női másodosztályú csapata viszont szárnyal, a pontvadászatban eddig mindhárom meccsét kapott gól nélkül nyerte meg. A megyei bajnokságban az egy vendégsiker mellett három pályán a házigazdák nyertek, két helyszínen pedig döntetlennel zárult a mérkőzés. Két győzelem és egy vereség – ez a hétvégi mérlege az FK Csíkszereda csapatainak, amelyek a labdarúgó Elit Ligában szerepelnek. A csíki fociklub női csapata pótolta a 2. Liga első fordulójából elnapolt meccsét, és első alkalommal nem sikerült tíz gólig eljutniuk a hölgyeknek. Igaz, gólt ezúttal sem kaptak. A megyei bajnokságban az ötödik forduló meccseit rendezték, nincs már veretlen csapat, de két gárdának még nem sikerült nyernie, egy pedig még mindig pont nélkül áll. Két győzelem Az FK Csíkszereda U19-es és U17-es csapata a Brassói Kids Tâmpa korosztályos gárdáit fogadta szombaton az Elit Liga 7. fordulójában. A Demény Norbert által irányított U19-es gárda túl van az ifjúsági Bajnokok Ligája első meccsén, szombaton egy nem éppen ütős játékerőt képviselő csapat ellen léptek pályára, holnap viszont újabb meccs vár a gárdára. – Egy gyengébb képességű ellenféllel játszottunk, de a csapat remekül megoldotta a feladatot, és sikerült a motivációs szintet is megtartani. Ez is egy fontos lépés volt a célunk felé és gratulálok a srácoknak. Fejben már a szerdai Kolozsvári CFR elleni mérkőzésre készülünk – nyilatkozta a találkozót követően az FK Csíkszereda U19-es csapatának vezetőedzője. A csíkiak a 6. fordulóból elnapolt meccset pótolják holnap délben a kincses városban. Egyelőre nem az elvárt eredményeket hozza az FK Csíkszereda U17-es csapata az Elit Ligában: a Kurucsai Milán által edzett gárda szombaton a negyedik vereségét könyvelte el a szezon során. Némi meglepetésre a Brassói Kids Tâmpa főleg a második félidőben és annak hajrájában mutatott teljesítménye alapján megérdemelten nyerte a találkozót és a tabellán meg is előzte a csíkiakat. – Nem kezdtünk rosszul, de az első kapott gól után ismét egy visszaesés volt a játékban. Rengeteg ki nem kényszerített hiba és labdavesztés jellemezte a teljesítményt, és a fontos szituációkban sem tudtunk jó döntéseket hozni. Ilyen szintű csapatok ellen ez a teljesítmény nem lehet elég. Nehéz helyzetben van a csapat, meg kell találnunk a megoldást, hogy pozitív irányba mozduljanak el a dolgaink – nyilatkozta a találkozót követően Kurucsai Milán. Küzdelmes mérkőzésen a hajrában szerzett találattal nyert meg fontos mérkőzést az FK Csíkszereda U16-os Elit ligás csapata az FC Botoşani ellen. Három perc elég volt a csíkiaknak a vezetés megszerzéséhez, ám a moldvaiak még a szünet előtt kiegyenlítettek. A 75. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, ezt három perc alatt használta ki az FK, és döntötte el a győztes kilétét. – A mérkőzés elejétől kezdve mi léptünk fel kezdeményezőbben, sikerült helyzeteket kialakítanunk, a vezetést is megszerezni. Az ellenfél egy védelmi hibánkat kihasználva egyenlíteni tudott, ezt követően is próbáltunk helyzeteket kialakítani, a gól azonban nem jött, és az idő múlásával kicsit görcsössé vált a játékunk. A mérkőzés végén sikerült megszereznünk a győztes találatot, és megnyertük a meccset. Jó mentalitásban, végig küzdöttünk, amiért dicséretet érdemelnek a fiúk, azonban kicsit pontosabb játékkal a támadó harmadban könnyebben is itthon tudtuk volna tartani a pontokat, ezen a téren még fejlődnünk kell – nyilatkozta a találkozót követően Benkó Tihamér, az FK edzője. Az FK Csíkszereda U19-es csapata a harmadik, az U17-es csapat a kilencedik helyen áll a Nyugati csoportban, míg az U16-os csíki gárda az 1. csoportban a harmadik. Háromból három Továbbra is százszázalékos teljesítménnyel, mi több, kapott gól nélkül vezeti a női labdarúgó 2. Liga 1. csoportját az FK Csíkszereda csapata. Az eddigi mérkőzések eredményét tekintve nem jó az Albu László által irányított csíki gárda ellenfelének lenni, hiszen eddig harmincötször zörrent meg az ellenfelek hálója, míg a csíki kapu egyelőre érintetlen. Az első fordulóból elnapolt mérkőzést pótolták vasárnap Csíkszeredában, amelyen az FK az Atletic Club Onix Râmnicu Sărat csapatát fogadta. Már az első félidőben négy rúgott gólig jutottak el a csíki lányok, a második félidőben viszont több cserét is végre hajtott Albu László, de így is sikerült eggyel növelni az előnyt. Egyébként az Atletic Club Onix elleni volt az első mérkőzése az FK-nak az idényben, amelyen nem jutottak el tíz lőtt gólig a csíki lányok. Eredmények Elit Liga U19. A 7. fordulóban: FK Csíkszereda – Brassói Kids Tâmpa 8–0 (4–0) /Bujdosó (3.), Bóni (7., 59.), El-Sawy (28.), Szabó (45., 53.), Sebestyén (55.), Albu (74.)/. A 6. fordulójából elhalasztott Kolozsvári CFR – FK Csíkszereda találkozót holnap 12 órától pótolják. U17. A 7. fordulóban: FK Csíkszereda – Brassói Kids Tâmpa 0–5 (0–1) /Stoica (13., 49., 80., 88.), Vlad (70.)/. U16. A 7. fordulóban: FK Csíkszereda – FC Botoşani 2–1 (1–1) /László (3.), Gábor (78.), illetve Iftimie (43.)/. Női labdarúgás 2. Liga, az 1. fordulóból elnapolt meccsen: FK Csíkszereda – Atletic Club Onix Râmnicu Sărat 5–0 (4–0) /Bartalis Barbara 3, Demény Hajnalka, Antal Anita. Megyei foci 4. Liga, 5. forduló: Farkaslaka SE – Zetelaki Fenyő 3–3, Gyergyószárhegyi Bástya Lăzarea – Csíkcsicsói Ezüstfenyő 3–3, VSK Gyergyószentmiklós – Homoródszentmártoni Reménység 4–0, Agyagfalvi Lendület – Székelyudvarhelyi Roseal 0–1, Székelyudvarhelyi Golimpiákosz – Balánbányai Bányász 2–1, Székelykeresztúri Egyesülés – Homoródalmási Homoród 8–1. Holnap pótolják az 1. fordulóból elnapolt VSK Gyergyószentmiklós – Bástya (16) és az Egyesülés – Roseal (16) mérkőzéseket. Románia-kupa, megyei szakasz, 1. forduló: október 12., kedd: Reménység – Roseal (16), Homoród – Ezüstfenyő (16); október 13., szerda: Egyesülés – Lendület (16), Bástya – Bányász (16); október 14., csütörtök: Parajd SK – Farkaslaka (16). A Zetelaki Fenyő játék nélkül jutott a 2. fordulóba.