Három Balkán-bajnoki cím

Nagyon jó eredményekkel zárták a Hargita megyei veterán atléták az elmúlt héten Görögországban rendezett Balkán-bajnokságot. A legeredményesebben Keresztes Gyula szerepelt, a csíkszeredai atléta négy versenyszámban indult, háromban nyert és egyben a második helyen zárt. [caption id="attachment_12309" align="aligncenter" width="620"]Sándor István, Barabási Rozália, Keresztes Gyula és Spanachi Ilie a Balkán-bajnokságon Sándor István, Barabási Rozália, Keresztes Gyula és Spanachi Ilie a Balkán-bajnokságon[/caption] Nyolc éremmel tértek haza a Tesszalonikiben tartott veterán atlétikai Balkán-bajnokságról a Hargita megyei sportolók. A viadalon Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Hor­vátország, Görögország, Mon­tenegró, Románia, Szerbia, Szlo­vénia és Törökország, valamint versenyen kívül Ciprus és Franciaország sportolói vettek részt, a rajtlistán közel ezer veterán atléta szerepelt, a férfiaknál és a nőknél is 25-25 versenyszámban hirdettek bajnokot. A sportolók nemcsak egymással, hanem az óriási, 38 fokos hőséggel is meg kellett küzdjenek, ennek ellenére a megyebeliek kitűnő eredményekkel tértek haza. A nyolc Hargita megyei éremből négyet Keresztes Gyula szerzett, a csíkszeredai veterán atléta három versenyszámban nyert, egyben pedig a második helyen zárt. Megyebeli atléták eredményei Barabási Rozália (40–44 évesek): 100 m. síkfutás: 3. hely; 400 m. síkfutás: 5. hely; Balkán-váltó: 3. hely a román válogatottal. Csiszer Csongor (40–44 évesek); 5000m: 5. hely; félmaraton: 5. hely. Spanachi Ilie (55–59 évesek): 400 m síkfutás: 9. hely; félmaraton: 8. hely; távolugrás: 9. hely. Imre István (55–59 évesek): 100 m síkfutás: 13. hely, 1500 m síkfutás: 5. hely; félmaraton: 9. hely; 4x100 m váltó: 5. hely a román válogatottal; Balkán-váltó: 5. hely a román válogatottal. Benő Zoltán (65–69 évesek): 800 m síkfutás: 6. hely; 1500 m síkfutás: 3. hely; Keresztes Gyula (70–74 évesek): 400 m síkfutás. 2. hely; 300 m gátfutás: 1. hely; távolugrás: 1. hely; 4x100 m váltó: 1. hely a román válogatottal. Sándor István (80 év fölöttiek): 100 m síkfutás: 4. hely; 4x100 m váltó: 2. hely a román válogatottal. HN-információ