Harmincketten suhantak

Negyedik alkalommal tartotta meg Gyergyószentmiklóson a helyi Hexan Motorsport SE és a csíkszeredai Richy Racing Team a 4. Őszi Suhanás elnevezésű autós gyorsulási versenyt. A viadalon harminckét autós vett részt. [caption id="attachment_36631" align="aligncenter" width="1000"]A győztes Elekes Róbert László és Nissan „versenygépe” A győztes Elekes Róbert László és Nissan „versenygépe”[/caption] A Román Autósport Szövetség égisze alatt negyedik alkalommal tartotta meg Gyergyószentmiklóson a helyi Hexan Motorsport SE és a csíkszeredai Richy Racing Team vasárnap a 4. Őszi Suhanás elnevezésű autós gyorsulási versenyt. A megmérettetésre harminckét autós nevezett be. A Testvériség sugárúton kialakított pályán Elekes Róbert László egy Nissan 200 SX autóval nyolc másodperc és hat századmásodperc alatt teljesítette a versenyt, és összetettben ő lett a győztes. Az összetett mellett hat kategóriában díjazták a szervezők a dobogósokat. Eredmények Összetett: 1. Elekes Róbert László (Gyergyóújfalu, Nissan 200 SX), 2. Szász Ernő (Sepsiszentgyörgy, VW Golf), 3. Dósa Huba (Csíkszereda, VW Corrado). S1 kategória: 1. Laczkó Levente, 2. Katona Mihály (mindketten Gyergyószentmiklós, Citroën Saxo), 3. Páll Endre (Gyergyóújfalu, BMW 316i). S2 kategória: 1. Bilibók Csongor (Gyergyószentmiklós, Opel Corsa), 2. Marcus Emil (Csíkszereda, BMW 320i), 3. Orbán Levente (Balavásár, Skoda 120). S3 kategória: 1. Izsák Csaba (Szé­­kelyudvarhely, BMW 523), 2. Sándor Szilárd (Gyergyó­szent­mik­lós, BMW 325). S4 kategória: 1. Elekes Róbert László, 2. Dósa Huba, 3. Vizoli Arnold (Gyergyószentmiklós, Seat León). S6 kategória: 1. Gothár Norbert (Csíkszereda, Subaru Impreza). S8 kategória: 1. Szász Ernő (VW Golf), 2. László Előd (Székely­udvarhely, VW Golf), 3. Antal Zoltán (Balánbánya, VW Golf). Kopacz Gyula