Harminc év után bajnok a női váltó

Noha a férfiak váltó versenyében megszakadt a hétéves győzelmi sorozat, a nőknél egy sokkal hosszabb ideje tartó széria tört meg az elmúlt héten tartott sítájfutók országos bajnokságán. A VSK Csíkszereda női váltója országos bajnoki címet szerzett, utoljára csíki csapat 1989-ben hódította el a pontvadászatot. [caption id="attachment_84793" align="aligncenter" width="1000"] Mandel Réka és Ráduly Annamária 30 év után szerzett váltóban aranyat Csíkszeredának[/caption] Vatra Dornei adott otthont a sítájfutók országos bajnokságának, a megmérettetést az elmúlt hét végén tartották a Fekete Domb (Dealu Negru) környékén. A pályákat a tengerszinntől számított 1400-1500 méteres ma­gasságban alakították ki a szerve­zők. Csíkszeredából a VSK és a Gyermekek Háza sportolói vettek részt az országos bajnokságon. A terep sajnos nem volt alkalmas sítájfutó-versenyekre, de ezt a szervezők előzetesen nem vették figyelembe, emiatt pedig az elmúlt évek legrosszabb sítájfutó-bajnokságára került sor. A térképhibák mellett, sok helyen hiányzott az előzetesen előkészített nyomhálózat, ugyanakkor a pályatervezés is elképzelés nélküli volt, emiatt pedig a verseny sok esetben balesetveszélyessé vált. A nehézségek ellenére a csíki sítájfutók szépen helytálltak, a Ráduly Annamária és Mandel Réka alkotta VSK Csíkszereda női váltó aranyérmes lett, ami azért is nagy dolog, mert csíki váltó a nőknél 1989 óta nem nyert bajnoki címet! Sajnos, a férfiak ezúttal be kellett érjék a második hellyel, ez pedig azt jelenti, hogy megszakadt a VSK Csíkszereda hét éve tartó győzelmi sorozata. A csíkiak helyezései Középtáv 14 éves lányok: Tamás Csalka (Gyermekek Háza) 5. hely. Női Elit: Ráduly Annamária (VSK Csíkszereda) 5. hely, Ene Melánia (Gyermekek Háza) 6. hely. 12 éves fiúk: Muntean Radu 2. hely, Radu David 3. hely, Faragó Ka­do­csa (mind Gyermekek Háza Csíkszereda) 4. hely. 17 éves fiúk: Suciu Eduard 4. hely, Bilibók Ákos 5. hely, Bilibók Áron (Gyermekek Háza Csíkszereda) 7. hely. Férfi Elit: Suciu Simion 1. hely, Szép Zoltán 4. hely, Gegő Hunor 7. hely, Berszán Paul 9. hely, Kristó Norbert (mind VSK Csíkszereda) 10. hely. 45 éves férfiak: Ráduly Róbert Kálmán 2. hely, Szász János (mindketten VSK Csíkszereda) 3. hely. 55 éves férfiak: Csúcs András (VSK Csíkszereda) 1. hely. Hosszú táv 14 éves lányok: Tamás Csalka 6. hely. Női Elit: Mandel Réka 2. hely, Ráduly Annamária 4. hely, Ene Melánia 7. hely. 12 éves fiúk: Muntean Radu 1. hely, Faragó Kadocsa 3. hely, Radu David 5. hely. 17 éves fiúk: Suciu Eduard 5. hely, Bilibók Áron 8. hely. Férfi Elit: Suciu Simion 1. hely, Gegő Hunor 4. hely, Szép Zoltán 5. hely, Berszán Paul 10. hely, Kristó Norbert 11. hely. 45 éves férfiak: Ráduly Róbert Kálmán 2. hely, Szász János 3. hely. 55 éves férfiak: Csúcs András 2. hely. Váltók 18 éves korosztály: Csíkszeredai Gyermekek Háza (Suciu Eduard, Bilibók Áron, Bilibók Ákos) 2. hely. Férfi Elit: VSK Csíkszereda I. (Gegő Hunor, Szép Zoltán, Suciu Simion) 2. hely, VSK Csíkszereda II. (Berszán Paul, Kristó Norbert, Szalay Zoltán) 5. hely. 45 éves korosztály: VSK Csíkszereda (Ráduly Róbert Kálmán, Csúcs András, Szász János) 1. hely. Női Elit: VSK Csíkszereda (Ráduly Annamária, Mandel Réka) 1. hely, Csíkszeredai Gyermekek Háza (Ene Melánia, Tamás Csalka) 5. hely. Sprint 14 éves lányok: Tamás Csalka 7. hely. Női Elit: Ráduly Annamária 3. hely, Mandel Réka 5. hely, Ene Melánia 7. hely. 14 éves fiúk: Faragó Kadocsa 11. hely, Radu David 14. hely. 17 éves fiúk: Suciu Eduard 5. hely, Bilibók Áron 8. hely, Bilibók Ákos 9. hely. Férfi Elit: Gegő Hunor 1. hely, Szép Zoltán 2. hely, Suciu Simion 4. hely, Kristó Norbert 11. hely, Berszán Paul 13. hely. 40 éves férfiak: Csúcs András 2. hely, Ráduly Róbert Kálmán 3. hely, Szász János 6. hely, Szalay Zoltán (mind VSK Csíkszereda) 8. hely. HN-összeállítás