Hazai pályán győztek

Megszerezte első győzelmét a hazai labdarúgó 3. Liga 2016/2017-es idényében az FC Szé­kelyudvarhely, az FK Csíkszereda a 7. forduló után is őrzi veretlenségét. Mindkét Hargita megyei csapat hazai pályán nyert pénteken. Hétközi forduló következik. [caption id="attachment_37781" align="aligncenter" width="1992"]A pénteki sikernek köszönhetően továbbra is veretlen az FK Csíkszereda Fotó: Halmágyi Zsolt A pénteki sikernek köszönhetően továbbra is veretlen az FK Csíkszereda Fotó: Halmágyi Zsolt[/caption] Sikerrel zárta mindkét Hargita megyei csapat a hazai labdarúgó 3. Liga hetedik fordulóját. Pénteken az FC Székelyudvarhely idénybeli első sikerét aratta a harmadosztályban, míg az FK Csíkszereda győzelmével nemcsak veretlenségét őrizte meg, hanem az I. csoport tabelláján a második helyre is felkapaszkodott. Kedd este akár éllovas is lehet a megyeszékhelyi gárda. Az FK Csíkszereda pénteken a Barcarozsnyói Olimpic-Cetate csapatát fogadta, a találkozó első perceitől a hazaiak támadásba lendültek, és helyzetben sem volt hiány. A vendégek azonban első veszélyesebb támadásukat követően megszerezték a vezetést, a 7. percben egy, a jobb oldalról elvégzett szabadrúgást követően az FK hátvédjei rosszul reagáltak, a beívelt labdát pedig Bogyor fejelte az idény során az első hivatalos meccsén védő Boros Renátó kapujába. Nem sokáig vezetett az Olimpic-Cetate, hiszen a középkezdést követően a csíkiak újra támadásba lendültek, Györgyi beadásából Bajkó Barna egyenlített ki. Az első félidő hátralévő részében is többet támadott az FK Csíkszereda, ám gólt nem sikerült elérniük. A második félidőt is remekül indította a hazai csapat, a 48. percben Györgyit csak szabálytalanul tudták megállítani az ellenfél 16-osán belül, így büntetőhöz jutott az FK, amelyet Bajkó értékesített annak ellenére, hogy a barcarozsnyóiak kapusa elérte a labdát. A vendégek edzője a csíkiak második találata után cserékhez folyamodott, a csíkiaknál Lengyel Roland a 74. percben az újonc Szabó Gézát küldte pályára, ez volt a hazaiak edzőjének első cseréje. Két perccel később a vendégek kihagytak egy ziccert, egy perccel később Ilyés szlalomozott végig a vendégek védelmén, de lövését a rozsnyóiak hálóőre védte. A meccs utolsó helyzete a vendégeké volt, a csíkiak 16-os vonaláról egy szabadrúgásból Marin lőtte a labdát kapura, ám Boros hárított, így az FK megnyerte a mérkőzést. A csíkiak amellett, hogy továbbra is őrzik veretlenségüket, pénteki sikerükkel az I. csoport tabellájának második helyére jöttek fel, egy ponttal lemaradva az éllovas Atletico Vaslui mögött. Lengyel Roland csapata akár listavezető is lehet kedden, hiszen a nyolcadik – hétközi – fordulóban Chiscani-ban a Sporting ellen lépnek pályára, s mivel az Atletico szabadnapos, egy csíki siker esetén az FK a csoport első helyére léphet fel. – Az egyenlítő találatunk után próbáltunk nyomást gyakorolni az ellenfélre, de nagyon türelmetlenek voltunk, és kapkodtunk a támadó harmadban. Indokolatlanul nagyon sok labdát veszítettünk, és abból veszélyes kontrákat vezetett az ellenfél. A második félidőben próbáltunk nekiugrani az ellenfélnek. A vezető találatunk után meg volt az esélyünk, hogy nagyobb arányban megnyerjük a mérkőzést, de valahogy nem sikerült ma értékesíteni a lehetőségeinket, és az utolsó húsz percben még be is szorultunk, akár a döntetlent is kihozhatta volna az ellenfél – mondta a mérkőzés után Lengyel Roland, az FK edzője. Megtört a jég Először hagyta el győztesen a pályát az FC Székelyudvarhely a hazai labdarúgó 3. Liga 2016/2017-es idényében. Az udvarhelyiek pénteken a Sportul Chiscani csapatát győzték le egy olyan meccsen, amelyet az elejétől a végéig a hazaiak uraltak. A meccs első helyzetét Sambake a 10. percben még kihagyta, ám a csatárt a 26. percben a vendégek büntetőterületén belül buktatták, a megítélt 11-est pedig Demény értékesítette. A 39. percben egy beívelt labdát Sambake előbb a kapusba rúgott, ám a kipattanót már problémamentesen juttatta az udvarhelyi csatár a Sportul kapujába. A második félidőt is jobban kezdték az FC focisai, sőt, az 55. percben, miután Hutut reklamálásért kiállította a játékvezető, a hazaiak emberfölénybe kerültek. Hiába támadott az FC, a 67. percben egy szögletet követően szépítettek a vendégek, 11 perccel később Bálint Rajmond növelte a hazaiak előnyét, innentől pedig a vendégek lendülete teljesen megtört. A találkozó hosszabbításában Fodor állította be a 4–1-es végeredményt egy olyan mérkőzésen, amelyen ha az udvarhelyi csatárok pontosabban játszanak, akkor nagyobb is lehetett volna a két csapat közötti gólkülönbség. Az FC Székelyudvarhely a nyolcadik fordulóban holnap Galacon a Metalosport ellen lép pályára. Eredmények Labdarúgó 3. Liga, 7. forduló: FC Székelyudvarhely – Sportul Chișcani 4–1 (2–0) /Demény (26.), Sambake (39.), Bálint Rajmond (78.), Fodor (90+1.), illetve L. Boariu (67.)/; FK Csíkszereda – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–1 (1–1) /Bajkó Barna (7., 48.), illetve Sorin Bogyor (7.)/; Románvásári VSK – Olimpia Râmnicu Sărat 2–0; Atletico Vaslui – Bákói SK 4–2 CSM Pașcani – Bákói Aerostar 0–4; FC Szászhermány – Sporting Liești 4–1. Az Avântul Valea Mărului – Galaci Metalosport találkozót a Galac megyei árvizek miatt november 1-jére halasztották. Kopacz Gyula