Győztek az FK csapatai

Az FK Csíkszereda csapatai közül négy lépett pályára az elmúlt hétvégén, és mindegyik gárda győzelemmel zárta találkozóját. A csíki lányoknak nincs szerencséjük ellenfeleikkel, ugyanis zsinórban harmadik találkozójukat sem tudták befejezni. A székelyudvarhelyi csapatok közül kettő lépett pályára, és mindkét gárda pont nélkül zárt. Zsinórban harmadik meccsét zárta a rendes játékidő vége előtt az FK Csíkszereda női csapata a 2. Ligában. Albu László edző a tanítványaival elégedett lehet, ugyanakkor az ellenfelek hozzáállása bosszantja, hiszen az idén a csíki lányok még egyetlen meccset sem játszottak végig. A Nicu Gane Fălticeni elleni, március 12-i találkozón már 5–0-ra vezettek a csíkiak, amikor a 23. percben az ellenfél „elfogyott”, azaz hat mezőnyjátékossal maradtak a pályán sérülések miatt. A 12. fordulóban március 20-án Bákóban a Măgura elleni meccset el sem kezdte az FK, hiszen a hazaiak nem tudtak orvosi ellátást biztosítani a találkozóra. A vasárnapi meccs sem tartott túl sokat, bár a Selena SN legalább egy félidőt végigjátszott, ám a második játékrész húsz másodpercet tartott, ekkor ugyanis két konstancai focis is a gyepre került, sérültet jelentett, innentől pedig nem volt meg a vendégcsapat minimális létszáma a folytatáshoz, így a 13. fordulóban sem tudott egy egész meccset játszani az FK Csíkszereda. Ugyan a tíz lőtt gólnak és a három pontnak örülhettek a csíki lányok, de annak nem, hogy három meccs alatt 68 és fél percet játszottak. A legkevesebb 270-ből… Őrzi veretlenségét az U17-es Elit Liga alsóházában az FK Csíkszereda, amely a sereghajtó Nagyváradi Bihorul Sportiskola otthonából hozta el a három pontot, a vendégektől Fazakas és Orbán talált az ellenfél kapujába. Az FK-ra rangadó vár, szombaton 14 órától a harmadik Temesvári Politehnica látogat Csíkszeredába. Minimális előnnyel, de győzött Sepsiszentgyörgyön az FK Csíkszereda U16-os csapata a felsőházi rájátszás 6. fordulójában, a találkozó egyetlen gólját Szőke szerezte a 79. percben. A csíkiakra nehéz mérkőzés vár, szombaton az I. csoport listavezetőjét fogadják Benkó Tihamér tanítványai. Az FK Csíkszereda U15-ös csapata megnyerte az alapszakasz utolsó meccsét is a korosztályos Elit Ligában, Hodgyai László és Gál Ervin tanítványai a VSK Feketehalom elleni sikernek köszönhetően indulhatnak a Románia-kupában is. A csapat szombaton 16 órától a megyeszékhelyi Márton Áron Gimnázium mögötti műgyepes pályán a Petrolul Ploiești ellen játszik a Románia-kupa első körében. Az FK Csíkszereda U19-es csapata a hétvégén nem lépett pályára, a csapat az Universitatea Craiova elleni idegenbeli találkozóját április 6-ra halasztották. Holnap viszont fontos meccset játszik a csapat a MÁG mögötti műfüves pályán, 12 órától a Kolozsvári CFR ellen a korosztályos Románia-kupa negyeddöntőjében próbálják a csíki ifjak kiharcolni a továbbjutást. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina az 1. Liga felsőházi rájátszásában a negyedik mérkőzését is elvesztette, ezúttal hazai környezetben kapott ki a csapat a VSK Alexandriától. A klub 2. ligás csapata viszont vasárnap pótolja a 13. fordulóbeli meccsét. Az U15-ös Elit Ligában szereplő FC Székelyudvarhely az alapszakaszt pont nélkül fejezte be. Elődöntőben az FK Székelyudvarhely Sorsdöntő harmadik meccsre került sor a teremlabdarúgó-bajnokság kvalifikációjában az FK Székelyudvarhely és a Bodzavásári Luceafărul között. Két mérkőzés után összesítésben 1–1-re álltak a felek. A párharc harmadik meccsén a Jakab Zoltán által dirigált udvarhelyiek az első félidő felénél már 4–0-ra vezettek. Igaz, a vendégek a szünetig háromra olvasztották hátrányukat, de a kiütéses vereséget nem tudták elkerülni. A második félidőben alaposan rászámoltak ellenfelükre az FK teremfocisai. Nem kevesebb mint kilenc gólt lőttek, és egyet sem kaptak. Az FK Székelyudvarhelyre az elődöntőben a friss Románia-kupa-győztes Galaci United vár. Az első meccset a tervek szerint április 5-én rendezik Székelyudvarhelyen, 18 órától. A kvalifikáció másik párharca két mérkőzés után 1–1-re áll a Temesvári CFR és a Sportul Ciorăști között. A harmadik meccs lapzárta után ért véget. Kvalifikáció, 3. mérkőzés: FK Szé­kely­udvarhely – Luceafă­rul Bu­zău 14–2 (5–2) /Bálint Andor (2., 10., 29.), Rareș Coltofean (6., öngól), Tankó Levente (7.), Balázsi Attila (17., 34.), Szécsi Barna (22., 35.), Kedei Barna (24.), Kanyó Szilárd (25.), Miklós Árpád (30.), Csomor Máté (35., 37.), illetve Marius Nicodim (12.), Gabriel Bobe (13.)/. A párharcot 2–1-re az FK Székelyudvarhely nyerte. Elit Liga U17, alsóházi rájátszás, Nyugati csoport, 6. forduló: Nagy­váradi Bihorul – FK Csíkszereda 1–2, Medgyesi Gaz Metan – Kolozsvári CFR 3–2, Brassói Kids Tâm­pa – Temesvári Politehnica 2–0. Az állás: 1. FK Csík­szereda 28 p., 2. Kids Tâmpa 23 p., 3. Politehnica 22 p., 4. CFR 19 p., 5. Gaz Metan 13 p., 6. Bihorul 9 p. U16, felsőházi rájátszás, I. csoport, 6. forduló: Sepsiszentgyürgyi OSK – FK Csíkszereda 0–1, FC Botoşani – FC Brassó 0–4, Brassói Kids Tâmpa – FC Bákó 0–1. Az állás: 1. FC Brasssó 41 p., 2. FC Bákó 32 p., 3. FK Csíkszereda 31 p., 4. Kids Tâmpa 24 p., 5. Sepsi OSK 17 p., 6. FC Botoşani 14 p. U15, alapszakasz, 14. csoport, utolsó (10.) forduló: VSK Feketehalom – FK Csíkszereda 0–1, Brassói Kids Tâmpa – FC Székelyudvarhely 1–0, Sepsiszentgyörgyi OSK – FC Brassó 1–1. A végeredmény: 1. Kids Tâmpa 23 p., 2. FK Csíkszereda 18 p., 3. Feketehalom 17 p., 4. FC Brassó 15 p., 5. Sepsi OSK 11 p., 6. FC Székelyudvarhely 0 p. Női bajnokságok 1. Liga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Székelyudvarhelyi Vasas Femina – VSK Alexandria 1–3, Kolozsvári Universitatea Olimpia – Fair Play Joc Cinstit Ciorogârla 11–0. A Borgóprundi Heniu Prundu – Temesvári Politehnica találkozót április 23-ra halasztották. Az állás: 1. Universitatea Olimpia 43 p., 2. Heniu 37 p., 3. Alexandria 31 p., 4. Politehnica 26 p., 5. Vasas Femina 22 p., 6. Fair Play Joc Cinstit 19 p. 2. Liga, I. csoport, 13. forduló: FK Csíkszereda, Konstancai Selena SN 10–0, Atletic Club Onix Râmnicu Sărat – Bákó Măgura 0–4, Vulpițele Galbene Roman – Activ Slobozia 5–0. A Navobi Iași – Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. találkozót vasárnap 11 órától játsszák. Az állás: 1. FK Csíkszereda 36 p., 2. Vulpițele Galbene 30 p., 3. Navobi 22 p., 4. Selena SN 19 p., 5. Nicu Gane 9 p., 6. Vasas Femina II. 8 p., 7. Atletic Club Onix 8 p., 8. Activ 8 p., 9. Măgura 5 p.