Győztek a magyarok

Lettországban szerezte meg a magyar válogatott a 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokság selejtezőjében az első győzelmet. A román válogatott tegnap este Kazahsztánban gól nélküli döntetlent ért el. [caption id="attachment_37528" align="aligncenter" width="750"]Gyurcsó (13) szerezte a magyarok első találatát Rigában Gyurcsó (13) szerezte a magyarok első találatát Rigában[/caption] Idegen környezetben szerezte meg a magyar labdarúgó-válogatott a 2018-as világbajnoki selejtező-sorozatban az első győzelmet. Tegnap este a román válogatott Kazahsztánban ért el gól nélküli döntetlent. A Bernd Storck által irányított magyar válogatott csapata Rigában nyert a lett válogatott ellen. A találkozó elején mindkét csapat letámadásra játszott, az összecsapás első helyzetéből gól is született. Egy magyar támadás végén Nikolics beadásából Gyurcsó 12 méterről lőtte a lettek kapujába a labdát. Az első negyedóra végén volt még egy magyar helyzet, majd a lettek hagytak ki ziccert, még egyet pedig kevéssel a szünet előtt. A második félidő egy óriási lett helyzettel kezdődött, majd a magyarok fokozatosan átvették a kezdeményezést, a 77. percben még Szalai fejesét védte a hazai kapus, ám a Dzsudzsák által elvégzett szöglet után a Hoffenheim csatára a hálóba bólintotta a labdát. Tegnap Astanában majdnem egész nap esett az eső, így a kazah és a román válogatott nem éppen a legjobb minőségű gyepszőnyegen játszott vb-selejtező meccset. A kazahok az első győzelmükre hajtottak, míg a román válogatott is bízott a sikerben, főleg azután, hogy szombaton Örményországban sikerült nyerniük. A találkozón ugyan mindkét gárdának voltak helyzeteik, ám gól nem született, így mind a román, mind a kazah válogatott a selejtezők során a második döntetlenjét érte el. Eredmények A csoport: Fehéroroszország – Luxemburg 1–1, Hollandia – Franciaország 0–1, Svédország – Bulgária 3–0. A csoport állása: 1. Svédország 7 pont, 2. Franciaország 7 p., 3. Hollandia 4 p., 4. Bulgária 3 p., 5. Fehéroroszország 2 p., 6. Luxemburg 1 p.. B csoport: Lettország – Magyarország 0–2 (0–1) /Gyurcsó (10.), Szalai (77.)/; Andorra – Svájc 1–2; Feröer-szigetek – Portugália 0–6. A csoport állása: 1. Svájc 9 p., 2. Portugália 6 p., 3. Magyarország 4 p., 5. Feröer-szigetek 4 p., 5. Lettország 3 p., 6. Andorra 0 p. D csoport: Moldova – Írország 1–3, Szerbia – Ausztria 3–2, Wales – Grúzia 1–1. A csoport állása: 1. Szerbia 7 p., 2. Írország 7 p., 3. Wales 5 p., 4. Ausztria 4 p., 5. Grúzia 1 p., 6. Moldova 0 p. E csoport: Kazahsztán – Románia 0–0. A Dánia – Montenegró és a Lengyelország – Örményország találkozók lapzárta után értek véget. G csoport: Albánia – Spanyolország 0–2, Macedónia – Olaszország 2–3, Izrael – Liechtenstein 2–1. A csoport állása: 1. Spanyolország 7 p., 2. Olaszország 7 p., 3. Albánia 6 p., 4. Izrael 6 p., 5. Macedónia 0 p., 6. Liechtenstein 0 p. H csoport: Észtország – Görögország 0–2, Bosznia-Hercegovina – Ciprus 2–0, Gibraltár– Belgium 0–6. A csoport állása: 1. Belgium 9 p., 2. Görögország 9 p., 3. Bosznia-Hercegovina 6 p., 4. Észtország 3 p., 5. Ciprus 0 p., 6. Gibraltár 0 p. I csoport: Izland – Törökország 2–0, Finnország – Horvátország 0–1, Ukrajna – Koszovó 3–0. A csoport állása: 1. Horvátország 7 p., 2. Izland 7 p., 3. Ukrajna 5 p., 4. Törökország 2 p., 5. Finnország 1 p., 6. Koszovó 1 p. HN-összeállítás