Győzött az FK is: Veretlen maradt az Imperial

Mindkét megyei csapat győzelemmel vette a teremlabda­rú­gó-­bajnokság nyolcadik fordulóját. A címvédő Csíkszeredai Imperial Wet a harmadik helyezett Dunărea Călăraºi-t, míg az FK Székelyudvarhely a Kolozsvári Clujanát verte Székely­udvarhelyen. Remek játékkal nyerte a rangadót a csíki csapat                                                                               Fotó: Pál Zoltán Egy hét leforgása alatt harmadik bajnoki mérkőzésére készült a Csíkszeredai Imperial Wet a teremlabdarúgó-bajnokságban. Előbb hétfőn Kolozsváron arattak magabiztos győzelmet, majd szerdán a Temesvári Informaticát verték ideiglenes otthonukban Szé­kelyudvarhelyen. A nyolcadik fordulóban rangadóra készültek már a címvédőnél, hiszen a Románia-kupa címvédőjével, a Dunărea Călărași-val találkoztak, akiket az idei szezonban már kétszer legyőztek. Előbb a Szuperkupa döntőjében semleges helyszínen, majd bajnoki meccsen idegenben. A rangadót egyértelműen a csíki csapat kezdte jobban, amely már a harmadik percben megszerezte a vezetést Küsmödi révén. A folytatásban is az Imperial szája íze szerint alakultak a dolgok, csak épp a gól hiányzott. Erre közel 10 percet kellett várni, amikor Savio remekül ugratta ki Küsmödit, aki másodjára sem hibázott szemtől szemben a kapussal. A játék képe nem igazán változott a hátralévő időben, csak épp a vendégek kontrái kezdtek veszélyesek lenni. Egy ilyen alkalommal össze is jött a szépítés, de ez nagyban köszönhető volt Covaci-nak, aki saját kapujába talált be. A második félidő elején az előbb még öngólt vétő Covaci már a jó kapuba is betalált, visszaállítva a rendet. Az Imperial irányította a játékot – bár sok volt a technikai hibai –, hogy végül Savio a 36. percben eldöntse a meccset. A vendégek ekkor még megpróbálkoztak a vészkapus taktikával, de ebből megint Savio iramodhatott meg egy labdaszerzést követően és végleg eldöntötte a találkozó sorsát. A hajrára nem maradt izgalom, bár a Călărași kisbüntetőhöz jutott, amelyet értékesíteni tudott. A nap másik összecsapásán az FK Székelyudvarhely érvényesítette a papírformát, és magabiztos sikert könyvelt el az utolsó helyezett Kolozsvári Clujana ellen. A Mánya Szabolcs dirigálta udvarhelyiek szünetben hattal vezettek, hogy a végére már 11 legyen közte. Az Imperial hét bajnokijából mind a hetet megnyerte és nyolc egységgel előzi meg a második Galacot, akik viszont egy találkozóval kevesebbet tudtak le. Az FK hat ponttal a hatodik helyen áll, egy pontra a Temesvár és kettővel a Déva mögött. Eredmények, 8. forduló Csíkszeredai Imperial Wet – Dunărea Călărași 5–2 (2–1) Gólszerzők: Küsmödi (3., 12.), Covaci (25.), Savio (36., 38.), illetve Covaci (17. – öngól), Monteiro (39.). Imperial Wet: Lopez – Küs­mödi, C. Matei, Rakics, Valadares, Fl. Matei, Covaci, Hadnagy, Pânzaru, Iszlai. FK Székelyudvarhely – Kolozsvári Clujana 12–1 (7–1) Gólszerzők: Szécsi (1.), Tifán (2., 2., 15., 33.), Kedei (6.), Balázsi (8.), Mánya (10., 38.), Balázs (32.), Gáfi (34.), Jakab (36.), illetve Ciobanu (17.). FK: Hegyi – Balázs, Szécsi, Tifán, Bíró. Játszott még: Sebestyén, Györfi – Gálfi, Bálint, Jakab, Kedei, Mánya, Balázsi, Kerestély.