Győzelmek a hétvégén

Hazai pályán aratott két győzelmet az Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A kék-fehérek pénteken a Dunaújvárosi Acélbikák ellen arattak parádés győzelmet, míg szombaton visszavágtak az Újpestnek az idegenben elszenvedett vereségért. [caption id="attachment_57925" align="aligncenter" width="2600"] Szoros meccsen vágott vissza az Újpestnek a Sportklub Fotó: László F. Csaba[/caption] Két fontos találkozón aratott győzelmet a hétvégén a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A kék-fehérek pénteken a Dunaújvárosi Acélbikák csapata fölött diadalmaskodtak, szombaton pedig visszavágtak az Újpestnek az idegenben elszenvedett vereségért. Pénteken az Acélbikák csapata elleni mérkőzésen már az első percektől kezdve kezdeményezőn lépett fel a Sportklub, az első percekben mindkét oldalon kimaradt egy-egy ziccer. A 13. percben megvillant Taratuhin, aki egy lövésbe remekül tette bele ütőjét, a korong pedig az UTE kapujába jutott. A második harmadot áthúzódó emberhátrányban kezdte a Sportklub, amelyet ugyan kivédekeztek, de utána a kék-fehérek sorozatos védelmi hibái miatt Skrypets kotort be egy kapu előtt árválkodó korongot. A DAB egy sebességgel feljebb kapcsolt, ebben az időszakban voltak a legveszélyesebbek a vendégek, de Onodi és a védelem remekül állták a sarat. A 30. perc tájékán aztán fokozatosan átvette az irányítást a házigazda, Taratuhin és Rusnak is ziccert hibázott, aztán 90 másodpercen belül háromszor is csak a kapuvas mentette meg az Acélbikákat. Egy perc sem telt el az utolsó játékrészből, amikor az Acélbikák védelmének sorozatos hibáit Rusnak használta ki. A vendégek a gyors gól után teljesen szétestek, a 49. percben pedig ismét Taratuhin villant, aztán az 59. percben Valchar is feliratkozott a góllövők listájára, egyéni akció­ját a piros-fehérek csak követni tudták. A kék-fehérek nem álltak le, hatalmas nyomás alatt tartva valósággal szétlőtték a DAB kapuját, a 60. percben a végig remekül küzdő Fodor tette kiütésessé a győzelmet. Visszavágtak Szombaton nyomasztó újpesti fölényben kezdődött a mérkőzés, a házigazdák lábában igencsak benne volt az elmúlt napok meccseinek fáradtsága, lassúak, körülményesek és a kapura teljesen veszélytelenek voltak, így a 10. percben Benk gólja mondhatni törvényszerű volt. A házigazdák a 15. perc táján egy Taratuhin-helyzettel érkeztek meg a meccsbe, a 17. percben pedig Rokaly Szilárd egyenlíthetett volna büntetőből, a párharcot azonban Sila nyerte. Áthúzódó emberelőnnyel kezdődött a második harmad, ezt Antal Zsombor használta ki. Innentől már nyoma sem volt az újpesti fölénynek, kiegyenlített harc folyt a jégen, a kapusok viszont mindkét oldalon hibátlanul teljesítettek. Egészen a 40. percig, amikor Belov a kékről lövésre szánta el magát, a bárddal tisztázni akaró Sila pedig saját hálójába juttatta a korongot. A záró játékrészben mindkét fél mozgósította utolsó erőtartalékait, mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a kapusok mindent fogtak, az utolsó 40 másodpercre pedig Papp kiállítása nyomán kapus helyett is mezőnyjátékost dobott csatába az újpesti szakvezetés, de a házigazda remek védekezéssel tartotta meg egygólos előnyét. Két gyergyói siker Egy könnyű és egy nagyon megdolgozott győzelmet aratott a hétvégén a Gyergyószentmiklósi Progym a Steaua ellen a hazai bajnokságban. Pénteken meglepetésre kilencgólos különbséggel nyertek a piros-fehérek, egy nappal később pedig szoros meccsen, de végül sikerült a Progymnak legyőznie a fővárosi csapatot. Eredmények Erste Liga. Sportklub – Acélbikák 5–1 (1–0, 0–1, 4–0) /Taratuhin (13., 49.), Rusnák (41.), Valchar (59.), Fodor (60.), illetve Skrypets (23.)/. Brassói Corona – UTE 3–4 (1–0, 1–1, 1–3) /Walls (8., 49.), Biró G. (39.), illetve Ropret (31.), Szalma (50.), Kiss D. (55.), Becze (59.)/. Bécsi Capitals – Székesfehérvári Titánok 5–6 (2–2, 2–1, 1–3) /Maxa (10.), Nissner (13.), Bolterle (26.), Kuqali (40.), Schlögl (43.), illetve Ainsworth (4.), Mazzag (18.), Prácser (31.), Láday (48.), Kiss P. (52.), Balogh (53.)/. DVTK-Jegesmedvék – MAC Budapest 2–1 (0–0, 1–1, 1–0) /Magosi (23.), Rusk (56.), illetve Macaulay (27.)/; Sportklub – UTE 2–1 (0–1, 2–0, 0–0) /Antal Zs. (22.), Belov (40.), illetve Benk (10.)/; Corona – Acélbikák 3–1 (0–0, 3–0, 0–1) /Walls (35.), Biró M. (37.), Gliga (39.), illetve Mestyán (60.)/. Román bajnokság. Gyergyó­szent­miklósi Progym – Steaua 11–2 (4–0, 2–2, 5–0) /Kiricsenko 3, Nimenko 2, Boriszenko, Daradics, Csernyenko, Kozma, Novak, Barabás, illetve Georgescu, Limanskij/ és 4–3 (3–2, 0–0, 1–1) /Boriszenko, Kiricsenko, Novak, Daradics, illetve Georgescu 2, Limanskij/; Galaci Dunărea – Sportul Studențesc 25–2 és 18–1.