Győzelemmel zárta az SZKC az alapszakaszt

Véget ért a hazai férfikézilabda-bajnokság alapszakasza, a Székelyudvarhelyi KC a negyedik helyen zárt. Noha az utolsó fordulóban a csapat győzött, nem sikerült a harmadik hely megszerzése, mert a Bukaresti CSM nyert Konstancán. A rájátszásban a tengerpartiakkal játszik az SZKC. Tét nélküli összecsapáson aratott győzelmet szombaton este a Székelyudvarhelyi KC a hazai férfikézilabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában. Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy az udvarhelyiek a negyedik helyen zárnak, mert a Bukaresti CSM Kostancán egy góllal legyőzte a HC Dobrogea Sud csapatát, így az SZKC egy győzelem esetén sem tudta volna megelőzni a fővárosiakat. A tengerparti meccsen az is kiderült, hogy az SZKC a rájátszásban a konstancaiakkal vív párharcot. Az alapszakasz utolsó meccsén a székelyudvarhelyiek a CSM Focșani-t fogadták, a meccs elején a hazaiak rendre góllal fejezték be támadásaikat, ám a védelmük nem állt a helyzet magaslatán, így sokáig fej fej mellett haladtak a felek. A 10. percben nőtt kettőre az SZKC előnye, ám hat perccel később a vendégek egyenlítettek, sőt a 23. percben már a vezetést is átvették, és a szünetre is egygólos focșani-i előnnyel mehettek a csapatok. A második félidőben is fej fej mellett haladtak a csapatok, egészen a 37. percig, ekkor Mihalcea három gólt is szerzett zsinórban, így az SZKC visszavette a vezetést, amelyet már a végéig tartani tudott. Az utolsó tíz percre hétre nőtt a hazaiak előnye, innentől már a vendégeknek nem volt esélyük sem a felzárkózásra, így könnyedén nyerték az udvarhelyiek a mérkőzést. Eredmények Férfikézilabda Bölények Ligája, alapszakasz, utolsó forduló: Székelyudvarhelyi KC – CSM Focșani 33–26 (14–15). A hazai gólszerzők: Baranau 5, Onyejekwe 4, Markez 4, Mihalcea 4, Kuzmanoszki 3, Komogorov 3, Peric 2, Ghiță 2, Csog 2, Szász 2, Balázs, Tálas. HC Dobrogea Sud – CSM Bukarest 23–24, HC Vaslui – Szatmárnémeti 26–23, Suceava – Temesvári Poli 30–27. Az alapszakasz végeredménye: 1. Dinamo 59 pont, 2. Tordai Potaissa 53 p., 3. CSM Bukarest 52 p., 4. SZKC 50 p., 5. Konstanca 44 p., 6. Vaslui 37 p., 7. Temesvár 35 p., 8. Călărași 32 p., 9. Suceava 30 p., 10. Steaua 29 p., 11. Focșani 20 p., 12. Fogaras 7 p., 13. Szatmárnémeti 4 p. A rájátszásba az első nyolc csapat jutott be. A rájátszás első körében az SZKC a Konstancai Dobrogea Sud ellen játszik, az egyik fél két győzelméig tartó párharc első mérkőzését szerdán 18.45-től Székelyudvarhelyen játsszák. HN-összeállítás