Győzelemmel kezdtek

Letudta első felkészülési mérkőzését a harmadik liga rajtjára készülő Székelyudvarhelyi FC lab­darúgócsapata, amely az FK Csík­szereda U19-es alakulatát látta vendégül. Győzelemmel mutatkozott be Gálhidi György az udvarhelyi kispadon. [caption id="attachment_53805" align="aligncenter" width="2048"] Az SZFC az FK U19-eseivel kezdte meg a felkészülést[/caption] Kétgólos győzelmet aratott a Székelyudvarhelyi FC harmadik ligás labdarúgócsapata első felkészülési mérkőzésén, amelyen egyben bemutatkozott az újonnan kinevezett Gálhidi György vezetőedző. Az SZFC eredetileg az FK Csíkszereda felnőttcsapatával kellett volna megmérkőzzön, de végül csere történt, és az U19-es alakulat ment el. Az U19-esek egy fontos nemzetközi tornára készülnek, így ők lettek a beugrók a felnőttek helyett. A találkozót az SZFC nyerte 3–1 arányban. A hazai oldalról Claudiu Gâlia, Ribarics Roland és Schram Péter, míg a Purguly Árpád és Gál Ervin által elkísért fiatal csíki alakulat gólját Solymosi Lehel szerezte. Az SZFC legközelebb szerdán 18 órakor Szászrégenben, a helyi Lendülettel játszik felkészülési mér­kőzést, majd szombaton 10.30-tól a sétatéri stadionban a Pest megyei Zsámbék lesz az ellenfél. Eredmény: Székelyudvarhelyi FC–FK Csíkszereda 3–1 (2–0) /gólszerzők: Claudiu Gâlia, Ribarics Roland, Schram Péter, illetve Solymosi Lehel/. HN-összeállítás