Győzelemmel indított a címvédő

Megnyerte első csoportmeccsét a labdarúgó Európa-bajnokság címvédője, ahogyan győzelemmel kezdett a világbajnok is. Ma a magyar válogatott is elkezdi a franciaországi tornát, este Ausztria ellen játszanak a piros-fehér-zöldek. [caption id="attachment_30780" align="aligncenter" width="620"]Piqué (3) fejes góljával nyertek a spanyolok a cseh válogatott ellen Fotó: uefa.com Piqué (3) fejes góljával nyertek a spanyolok a cseh válogatott ellen Fotó: uefa.com[/caption] Győzelemmel kezdte a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságot a regnáló világbajnok és a kontinensviadal címvédője is. A németek az első félidő közepén, illetve a meccs végén találtak az ukránok kapujába, a világbajno­kok gyakorlatilag az első percektől támadták ellenfelük kapuját, igaz, Ukrajna is bátran játszott. Schweinsteigernek csak egy perc játék kellett ahhoz, hogy bevegye ellenfele kapuját, a német csatárt a 89. percben küldték pályára és a 90.-ben talált az ukrán hálóba. Az Eb-címvédő spanyolok jól kezdték a csehek elleni meccset, de hatalmas mezőnyfölényük ellenére az első negyedóra végéig kellett várniuk az első valamirevaló helyzetig, Cech a szünetig három ziccert is hárított. A második félidőre egy lényegesen aktívabb spanyol csapat érkezett, és gyorsan alakította ki a helyzeteket, Morata centerezése után a kapufa hárított, Ramos próbálkozásánál pedig a védők. A csehek az 57. percben, valamint a 65.-ben kétszer is ziccerig jutott, de a spanyol védelem hárított. Ezt követően ismét a címvédő került fölénybe, sorozatos támadásaik a 87. percben érett góllá, ekkor Iniesta beadását követően Piqué fejelte a labdát a cseh kapuba. Kezdenek a magyarok Ma este hét órától Bordeaux-ban megkezdődik a magyar válogatott számára is a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság. Az, hogy milyen kezdőcsapatot állít ki Bernd Storck magyar szövetségi kapitány, tegnap lapzártánkig nem dőlt el, de az biztos, hogy Lovrencsics Gergő nem lesz a pályán, sőt Kádár Tamás szereplése is kétséges. Előbbinek térdsérülése van, míg utóbbi bokasérüléséből lábadozik. Tegnapi sajtótájékoztatóján Storck elmondta, mély talajra készülnek az esős idő miatt. Dzsudzsák Balázs hozzáfűzte: előzetesen Bordeaux-ban számítottak a legmelegebbre, ehhez képest szakad az eső. „Az első meccs mindig nagyon fontos, hiszen ez meghatározhatja a folytatást. Tudjuk, hogy mire számíthatunk” – mondta Storck, hozzátéve: természetesen nem szeretne nyeretlenül hazautazni a tornáról. Eredmények, műsor C csoport: Németország – Ukrajna 2–0 (1–0) /Mustafi (19.), Schweinsteiger (90.)/. D csoport: Spanyolország – Cseh­ország 1–0 (0–0) /Piqué (87.)/. E csoport: Írország – Svédország 1–1 (0–0) /Hoolahan (48.), illetve Clark (71.)/. A Belgium – Olaszország találkozó lapzárta után ért véget. A mai műsor: F csoport: Ausztria – Magyarország (19), Portugália – Izland (22). HN-összeállítás