Güdücön kerékpároztak

Gyergyószárhegyen és környékén tartott terepkerékpár-versenyt vasárnap a helyi Bástya Sportklub. A viadalon hatvankilencen indultak, tizenhat versenyző számára viszont időnap előtt ért véget a verseny. [caption id="attachment_32639" align="aligncenter" width="620"]A hokis Becze Tihamér összetettben a 15., korosztályában a 8. lett A hokis Becze Tihamér összetettben a 15., korosztályában a 8. lett[/caption] Pénzdíjas terepkerékpár-versenyt szervezett a Gyergyószárhegyi Bástya SK vasárnap a település határában, amelyen hatvankilenc amatőr és profi sportoló vett részt. A Güdüc MTB verseny össztávja 28,7 kilométert tett ki, a résztvevők Güdüctelepről indultak, a Gyergyószárhegy melletti motorospályán haladtak végig, majd a Pricske-tető és Benevesze érintésével értek célba Güdücön. A viadalra nem csupán a Gyergyói-medence településeiről érkeztek sportolók, voltak csíkszeredai, székelyudvarhelyi, bukaresti, valamint Maros, Kovászna, Szeben, Brassó, Neamț, Iași megyéből is résztvevők, a legtávolabbról pedig Teodor Cosmin Ionescu érkezett, aki Hamburgban lakik. A hatvankilenc induló közül ötvenhárman fejezték be a viadalt, a leggyorsabban a marosvásárhelyi Madaras Attila teljesítette a versenytávot. A szervezők a női és a férfi nyílt verseny dobogósait a szokásos érem, kupa és oklevél mellett pénzdíjban is részesítették, mindkét kategóriában a győztes 500, a második 300, míg a harmadik helyezett 200 lejt kapott. Eredmények Férfiak: összetett: 1. Madaras Attila, 2. Ilyés Ferenc, 3. Elekes László; 14–18 évesek: 1. Madaras Dániel, 2. Szaniszló Roland, 3. Hámos Hunor; 19–39 évesek: 1. Madaras Attila, 2. Ilyés Ferenc, 3. Antal Barna; 40 év fölöttiek: 1. Elekes László, 2. Török János, 3. Szőcs László. Nők: összetett és 19–39 évesek: 1. Fodor Emese, 2. Lőrincz Tímea, 3. Karácsony Kinga; 14–18 évesek: 1. Bíró Boglárka; 40 év fölöttiek: 1. Köllő Edit Teréz. HN-információ