Gólparádét rendeztek

Lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapata a szintén harmadik ligás Székelyudvarhelyi FC ellenében. A csíkiak szó szerint kiütötték ellenfelüket. A szakszövetség időközben elkészítette a Románia-kupa második fordulójának párosításait. Nehéz dolguk lesz a megyeieknek. Laza felkészülési mérkőzéssel hangolt a szerdai Románia-kupára pénteken délután az FK Csíkszereda: a 3. ligás csíkszeredai együttes 11–0-ra verte az ugyancsak 3. ligás Szé­kely­udvarhelyi FC-t. Már az első játékrészben hatot rúgtak a csí­kiak, a második játékrészben pedig további ötöt, kialakítva a végeredményt. Szerdán már a Románia-kupában érdekelt az FK, amelynek ellenfele mára ki is derült: a Radnóti SK-val játszanak Radnóton. A másik még versenyben levő megyei csapat, a Székelykeresztúri Egyesülés nem járt túl jól. Ellenfele az Olimpia Râmnicu Sărat lesz. Az ellenfél a múlt szezonban a harmadik liga I-es csoportjába kapott besorolást, ahol az utolsó fordulókig óriási küzdelemben volt a Sepsi OSK-val a második ligába való feljutásért. Mint ismert, a feljutást végül a háromszékiek érték el. A tervek szerint a mérkőzések délután 17.30-kor kezdődnek. Eredmény, felkészülési meccs: FK Csíkszereda – Székelyudvarhelyi FC 11–0 (6–0) /gólszerzők: Bajkó Barna (17., 18., 43. – az első kettőt büntetőből), Ilyés Róbert (37., 39., 52.), Györgyi Arthur (7., 80.), Orza András (85., 86.), Antal Norbert (77.)/. HN-összeállítás