Gólokban gazdag összecsapás: Déván szakadt meg az FK veretlenségi sorozata

Rangadót rendeztek a román teremlabdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában, ahol az eddigi éllovas FK Székelyudvarhely a bajnoki címről ábrándozó Dévai Autobergamo vendége volt. Egy 13 gólt hozó összecsapást lehetett látni. Veretlenek csatáját rendezték Déván a román teremlabdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában, hiszen a maximális pontszámmal az élen álló FK Székelyudvarhely látogatott a szintén még veretlen, de a Galac ellen egyet ikszelő Autobergamóhoz. És ahogy arra számítani lehetett, igencsak kemény összecsapás alakult ki. A nyitótalálatot a hatodik percben jegyezték a hazaiak, amelyre hamar válaszolni tudott Kedei. A folytatásban viszont a hazaiak szája íze szerint alakult a mérkőzés, hiszen két szerencsés találattal kettővel sikerült meglépniük. Hogy végül csak mínusz eggyel ment az FK a szünetre, az Kanyónak volt köszönhető, aki közelről talált be a hazai hálóba. A térfélcserét követően a Jakab Zoltán által dirigált udvarhelyi alakulat mondhatni az öltözőben maradt, és alig öt perc játékidő után a dévaiak hárommal megléptek. Erre még Bálint büntetőből válaszolt, de Kanyó kapufája után újabb dévai gólt jegyezhettünk. Az utolsó 10 percre mindent egy lapra feltéve jött előre az udvarhelyi alakulat, és Balázsi két találatával elérhető közelségben volt az egyenlítő találat is. Ez végül nem jött össze. Az Autobergamo időt kért, és sikerült hamar rendet tenni a fejekben. Olyannyira jól, hogy Sassé harmadik gólja, egyben győztes dévai találatot is ért. Mindezt annak ellenére, hogy erre még volt válasza az udvarhelyi csapatnak. Vereségének köszönhetően az FK lecsúszott a dobogó harmadik fokára, egy ponttal lemaradva az első helyet párban kibérelő Galac és Déva mögött. Az FK a következő fordulóban is rangadót játszik, hiszen az október 23-ra kiírt összecsapáson a Galaci Unitedet fogadják. Teremlabdarúgás, 6. forduló Dévai Autobergamo – FK Székelyudvarhely 7–6 (3–2) Gólszerzők: André Luis Sassé 3, Iulian Cojocaru és Sergiu Gavrila 2-2, illetve Bálint Andor és Balázsi Attila 2-2, Kedei Barna, Kanyó Szilárd 1-1. A forduló másik összecsapásán: Galaci United – Luceafărul Buzău 8–2. A Sporting Cioraști – Temesvári CFR összecsapást ma 18 órától rendezik. A Kolozsvári Clujana szabadnapos volt. (HN-összeállítás) Fotó: Székelyhon/Erdély Bálint Előd